NOVINKY

19. 5.
2024


Dnes proběhly zkoušky MZŘ a NZŘ na našem KK Blansko. S Gilli se nám povedlo složit zkoušku IBGH1, i když to bylo náročnější. ;-) Radost nám udělal pejsek Forte, který se svou paničkou složil zkoušku BH-VT.

17. 5.
2024


V pondělí 13. 5. 2024 odešel do psího nebe ve věku téměř 16 let pejsek Caruso. Byl to moc milý a šikovný pejsek, který prožil u svých majitelů bohatý život. Moc jim děkujeme za péči o něj a vyjadřujeme jim upřímnou soustrast. :-(

Minulý víkend jsme strávili na dvou klubových výstavách v Chropyni. Počasí bylo povedené a sešla se super parta přátel. Některé výsledky byly pro nás potěšující, některé moc ne, ale tak to na výstavách bývá. Angličtí rozhodčí byli dost přísní, tak si moc vážíme alespoň těchto úspěchů: Chance prošla bonitací a stala se chovnou fenkou, Chiquita získala v neděli moc hezký posudek a hodnocení V3 ze 13 mladých fenek. Pejsek Chrystal byl hodnocen jako VD. Ilarie (Lari) po oba dny obdržela známku VN, v sobotu byla VN2 a v neděli VN4. V neděli se dařilo i Rose, když získala ve třídě vítězů moc hezký posudek, známku výborná, úžasné 2. místo ze 6 fenek a k němu res. CAC. :-) Také nás potěšilo setkání s pejskem Incantem z našeho posledního vrhu.
 
Dodány nové fotky fenky Hermine.

8. 5.
2024


Přidány nové fotografie Chiquity, Chrystala, Forteho, Honora a také aktuální snímky sourozenců Ilarie (Lari) a Incanta, kteří včera měli už 8 měsíců. :-)

5. 5.
2024


Včera jsme se se Gilli zúčastnily 2. kola seriálu rally obedience v Moravské Třebové. Tentokrát parkury pro kategorii RO-1 stavěl M. Remeš a já v nich udělala díky horšímu soustředění dost zbytečných chyb. I tak jsme obě zkoušky složily (jednu dokonce opět na výborně) a v celkovém součtu nám patřilo krásné 2. místo z 10 závodníků. Moc děkuji za skvělou společnost Veronice a blahopřeji jí ke složení poslední postupové zkoušky s Norou. :-)

Kromě fotografií Gilli ze včerejších závodů přidány i nové fotky pejska Felixe, fenky Gavotty a sourozenců Heuréky a Hespera.

3. 5.
2024


Dnes slaví 4. narozeniny náš covidový vrh G - fenky Gilli a Gavotta a pejsek Giro. Přejeme všem třem hodně zdraví do dalších let!

Dodány fotky od Nikoly Běhalové z KV v Humpolci u těchto našich odchovů: Chiquita, Charmin, Gilli a Lari. Také doplňujeme nové fotky pejsků Chrystala a Forteho, který 1. května složil již podruhé zkoušku RO-Z. Gratulujeme!

27. 4.
2024


Minulý víkend jsme společně s přáteli vyrazili na dvoudenní klubovou výstavu do Humpolce. Počasí nám v sobotu nepřálo, zahraniční rozhodčí psali moc hezké posudky, ale v udělování známek byli dost přísní. Lari se vystavovala ve třídě dorostu a po oba dny získala známku velmi nadějná 2. Z dospělých fenek se v sobotu líbila Rose, která ve třídě vítězů obsadila 2. místo se známkou V2, res. CAC. Gilli (ve sportovní kondici) i její potomci byli tentokrát hodnoceni jako velmi dobří. Máme radost, že Chiquita v sobotu úapěšně prošla bonitací a stala se chovnou fenkou.

Přidáváme nové fotky těchto našich odchovů: Chiron, Chiquita, Charmin z KV v Humpolci (za fotky děkujeme Janě Zemkové a Karlu Šolcovi), pak má nové fotografie naše Lari a její bráška Incanto.

Dnes byla Gilli moc šikovná a složila svoji další zkoušku, a sice BH-VT. Zkoušky organizoval KK Adamov a rozhodčí byla R. Hejčová.

13. 4.
2024


Výlet na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic byl pro nás úspěšný. Lari se moc hezky předvedla a získala v dorostu známku VN1 (ze 3 fenek). Gilli se vystavovala ve třídě otevřené spolu s dalšími 7 fenkami a pan rozhodčí ji ohodnotil jako výbornou 4.  Chiquita ve třídě mladých skončila výborná 3. (z 9 fenek). Moc gratulujeme! Na výstavě jsme se také setkali s pejskem Chansonem, který je moc hezký šeltiák. :-)

Přidáváme fotky těchto odchovů: Giro, Honor, Heuréka, Hesper, Chanson, Chiquita a také jarní fotky naší Lari.

6. 4.
2024


Dnes jsme s Gilli díky Veronice vyjely na dvojzkoušky rally obedience v Moravské Třebové. Tentokrát nám sympatické parkury od paní rozhodčí Chábové sedly více, Gilli se snažila a složila obě zkoušky na výborně. Díky získaným bodům (98 a 100) nám v součtu patřilo nečekané 1. místo. Moc gratuluji Veronice ke složení RO-1 na VD a ještě jednou jí děkuji za veškerou pomoc a podporu.

Opět přidány nové fotky odchovů: Heuréka a Hesper, Chiron.

30. 3.
2024


V neděli 24. března jsme s Gilli a Emou vyrazily na dvojzkoušky rally obedience do Brna Cacovic. Měly jsme premiéru v kategorii RO-1 a ta byla úspěšná. Obě holky zkoušky u paní rozhodčí B. Smolkové složily, Ema dokonce obě na výborně. S Gilli nám chyběl kousek štěstí, s ní jsme obě zkoušky splnily na VD. Za veškerou pomoc, trpělivost a motivaci děluji Veronice Habrové a gratuluji jí ke složení této zkoušky s fenou Norou.

Gillinčin loňský vrh šesti štěňátek slaví již 1. narozeniny! Uteklo to jako voda a z prcků už jsou mladé šeltie. Většina z nich sportuje, běhá agility nebo cvičí poslušnost nebo RO. Již tři z nich se ukázali na výstavách a jsou to moc hezké šeltičky. Přeji jim hodně zdraví, radosti ze života a spoustu krásných zážitků se svými páníčky. Vrh Ch - Chanson, Chiron, Chrystal, Chiquita, Chance, Charmin.

Dnes jsme s přáteli vyrazili na oblastní výstavu do Provodovic u Kelče. Lari byla moc šikovná a získala v dorostu známku VN1. Gilli byla V2 ve třídě vítězů. Nejobsazenější byla opět třída mladých fenek. Mezi sedmi mladými šeltiemi se ukázaly i sestry z vrhu Ch. Chiquita i Chance byly tentokrát obě výborné, Kyti navíc obsadila 2. místo. Gratulujeme!

Přidáváme nové fotky těchto našich odchovů: Heuréka a Hesper, Forte, Hermine, Incanto.

18. 3.
2024


V sobotu 16. března jsme se vydali na národní výstavu do Brna. Lari se poprvé předvedla ve třídě dorostu a získala kromě moc hezkého posudku i známku VN a 2. místo. Nahatá Gilli skončila jako V3 ve třídě vítězů. V početné třídě mladých fenek měla naše CHS dvojí zastoupení. Obě modré holčičky z vrhu Ch se předvedly moc hezky, Chiquita (Kyti) byla V3 a Chance i přes pěkný posudek obdržela známku VD. Máme ze všech velikou radost a gratulujeme. :-)

10. 3.
2024


6. března oslavila naše Emička už 9. narozeniny. :-) Přejeme jí zejména hodně zdraví do dalších let.

Den poté, 7. března, bylo našim posledním štěňátkům z vrhu I už půl roku. Přidáváme jejich nové fotografie - Ilaria a Incanto.

Dodáváme aktuální fotky těchto našich odchovanců: Forte, Hermine, Honor, Heuréka, Chanson, Chiron, Chrystal, Chiquita.

24. 2.
2024


18. února jsme vzpomínali na naše B štěňátka, pejsky Bonuse a Bolera, kteří se narodili před 17 lety. Oba byli skvělí. Pejsek Bolero odešel do psího nebe minulý rok ve věku 16,5 roku.

Přidány aktuální fotky Chance, Charmina a také Ilarie a Incanta z věku 5,5 měsíce.

12. 2.
2024


Emiččina poslední štěňátka, vrh H - Hermine, Honor, Heuréka a Hesper, slaví už tři roky! Přejeme všem čtyřem vše nejlepší, hodně zdraví a ať dělají svým rodinám jen radost! :-)

Dodáváme nové fotky Chance a Charmina.

Nové snímky z ledna a začátku února jsme přidali i do galerií našich holek - Lari, Rose, Gilli a Ema.

Aktualizace na stránce Víkendu se šeltičkou - nový ročník.

3. 2.
2024


Na konci ledna jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy v Brně. Gilli získala ve třídě otevřené známku výborná 4, Chiquita byla výborná ve třídě mladých.

Přidány nové fotky těchto našich odchovanců: Heuréka a Hesper a pak Chance, Chanson, Chrystal, Chiquita a Charmin. Štěňátka z vrhu Ch již mají 10 měsíců!  Ilaria a Incanto oslaví 5 měsíců příští týden. :-)

20. 1.
2024


Tentokrát dodáváme nové fotografie těchto našich odchovaných štěňátek: Caruso, nejstarší náš žijící odchov, který má již 15,5 roku, pak pejsci Honor, Charmin a Incanto a fenečka Chance. Všem děkujeme za zprávy a fotky!

14. 1.
2024


Na stránky těchto našich odchovů jsme přidali nové fotografie: Forte, Chrystal, Chiron, Chiquita, Incanto.

7. 1.
2024


Novou výstavsezónu jsme začali v Brně na NVP.  Gilli se předvedla ve třídě vítězů, i bez kožíšku získala od pana rozhodčího Frnča moc hezký posudek a druhé místo s hodnocením V2, res. CAC. Její dcera Chiquita se poprvé vystavovala ve třídě mladých, která byla panem rozhodčím celkově posouzena hodně přísně, a obdržela hodnocení VD3 (ze 7 fen).

Doplněny nové fotografie posledních našich štěňátek - Ilaria a Incanto - ve věku 4 měsíců. Letí to!

Přidali jsme i nové fotky devítiměsíčních pejsků Chansona a Charmina.  
31. 12.
202
3

Před koncem roku jsme zažili několik pěkných setkání. Navštívili nás majitelé s pejskem Charminem a již dříve s Chrystalem a Fortem a také jsme na předsilvestrovské vycházce potkali fenku Chiquitu. Všichni jsou moc milí a přátelští. Máme z nich radost. :-)

Společné fotografie z těchto setkání jsme přidali i do galerií našich holek - Ilaria, Gilli a Ema.

Doplnili jsme i nové fotografie pejsků Chansona a Incanta.

27. 12.
202
3

Přejeme všem našim přátelům, kamarádům a také majitelům našich odchovů úspěšný nový rok 2024, plný zdraví, štěstí, úsměvů a pohody. Ať vám šeltičky dělají jen a jen radost. Děkujeme vám všem za přízeň a za péči a lásku, kterou našim štěňátkům věnujete. :-)

Přidáváme nové fotografie našich odchovanců: Heuréka a Hesper, Honor, Forte, Chrystal, Chiron, Charmin, Incanto.

Také jsme do fotogalerií našich holek dodali vánoční snímky celé smečky - Ilaria, Rose, Gilli a Ema.

18. 12.
202
3

Doplněny nové fotky našich odchovů: Honor, Incanto a Ilaria.

9. 12.
202
3
Přidány nové zimní fotografie těchto našich odchovanců: Heuréka a Hesper, Chance, Incanto.

3. 12.
202
3
V sobotu jsme se s Gilli vypravily na národní výstavu do Brna. Gilli se předvedla ve třídě vítězů moc hezky a získala od pana rozhodčího Krinkeho hodnocení Výborná 2, res. CAC (ze 3 fenek).  Potěšil náš úspěch fenky Chiquity (Kyti), která vyhrála třídu dorostu se známkou VN1 (ze 3 fenek). Majitelce Veronice blahopřejeme!

Doplněny nové fotky těchto našich odchovanců: Forte, Giro, Chrystal, Chiquita, Chance a také snímky posledních našich štěňátek Incanta a Ilarie, které doma říkáme Lari.
Za všechny zasílané fotografie moc děkujeme, máme z nich radost. :-)

28. 11.
202
3
Malý pejsek Incanto již odcestoval do nového domova. Přejeme mu hodně štěstí a zdraví a také to, aby svým majitelům dělal jen radost. Fenka Ilaria zůstává u nás doma. Přidáváme jejich první sněhové fotografie. :-)

Dodáváme také nové fotky těchto našich odchovů: Gillinčina sestra Gavotta, slovenští sourozenci Heuréka a Hesper a téměř osmiměsíční kluci z minulého vrhu Chanson, Chiron a Charmin.

18. 11.
202
3
Štěňátka  mají 10 týdnů, rostou a lumpačí. Oba jsou zvídaví a rádi chodí ven na vycházky.

Přidáváme nové fotky těchto našich odchovů:  Forte, Chrystal  a Chance.

10. 11.
202
3
Přidány nové fotky štěňátek Incanta a Ilarie, které vznikly za pomoci Lucky na socializační vycházce v zámeckém parku. Oba prcci byli moc šikovní. ;-) Hodně nyní chodí na vycházky a jezdí si zvykat na ruch mezi lidmi.

Tři Emiččini kluci z vrhu F - Felix, Figaro a Forte - oslavili včera už 5. narozeniny! Přejeme jim hodně zdraví, štěstí a ať stále dělají svým páníčkům radost. :-)

Doplněny nové fotky těchto našich odchovů: Felix, Chrystal a Charmin

4. 11.
202
3
Už 8 týdnů jsou na světě štěňátka Incanto a Ilaria. Tento týden patřil jejich socializaci, byli jsme u dětí a kolegů ve škole, navštívili jsme přátele, chodíme na vycházky ven na ulici. Obě štěňátka vše zvládají moc hezky.

Doplněny nové fotky těchto našich odchovů: Heuréka, Hesper, Chance, Chiron a Charmin.

Do fotogalerií našich šeltiček přidány krásné podzimní snímky, které jsme nafotili na výletech s Luckou - Rose, Gilli a Ema.

29. 10.
202
3
S Gilli jsme včera (bez nějakého většího tréninku) nastoupily na zkoušku ZZO1. Ranní deštivé počasí mi radost neudělalo, ale Gilli se snažila a nakonec ztratila bodíky za drobnosti a za dva nedocvičené cviky. Mám z jejího výkonu velkou radost. :-)

Naše štěňátka Incanto a Ilaria oslavili 7 týdnů života. Mají za sebou první očkování, klinické vyšetření oček bez ztráty kytičky a několik dalších socializačních návštěv, výletů a vycházek. :-)

Přidáváme nové fotky těchto našich odchovů:  Forte, Honor, Chrystal, Chance a Chiron. Malá Gillinčátka (vrh Ch) dnes slaví už 7 měsíců! Máme z nich radost, jak rostou.

Do galerií našich holek přidány podzimní fotky naší smečky - Rose, Gilli a Ema.

21. 10.
202
3
Opět přidáváme nové fotky štěňátek Incanta a Ilarii, tentokrát již z věku 6,5 týdne. Letí to! Některé z fotografií udělala Jana Zemková při své návštěvě tohoto vrhu, moc díky. :-)
Štěňátka jsou již načipovaná, vyjíždí na kratší výlety, učí se chodit na vodítku venku na ulici, poznávají nové lidi i psí kamarády při různých návštěvách a někdy nám jen tak pomáhají doma v kuchyni nebo na zahrádce. :-)

Také přidány krásné podzimní fotografie pejska Chansona ve věku 6,5 měsíce. :-)

17. 10.
202
3
Nádherné fotky našich nynějších štěňátek Incanta a Ilarii při socializační návštěvě udělala Týna Zemková, moc děkujeme! Do štěněcích her se zapojila i Gilli. :-)

15. 10.
202
3
Přidáváme nové fotky těchto našich odchovů: Disco, Heuréka, Hesper, Honor, Chance a Charmin. Máme z nových fotografií radost, děkujeme!

Štěňátka Incanto a Ilaria mají 5,5 týdne. Jsou to pěkní raubíři, seznamují se s novými lidmi, perou se mezi sebou, pořádají závody po zahrádce. Přidáváme jejich nové fotky a také fotografie jejich maminky Rose.

6. 10.
202
3
Incanto a Ilaria už slaví 4 týdny života. Štěňátka si spolu hrají, poznávají nové hračky. Chodí pravidelně ven na zahrádku, zkouší různé povrchy, poslouchají nové zvuky. Oba jsou moc šikovní a milí. :-)

1. 10.
202
3
Čas letí jako voda - Gillinčina jarní štěňátka oslavila už půl roku! Jsme moc rádi za veškeré zprávy a fotografie, které dostáváme, máme z celého početného vrhu velkou radost. Šteňátka jsou milá a moc šikovná na cvičení. Aktuální fotografie najdete na jejich osobních stránkách: Chanson, Chrystal, Chiquita, Chance, Charmin a Chiron.

Dodali jsme také fotky našich odchovů na Slovensku -  Heuréka a Hesper.

Také přidáváme nové fotografie našich nynějších štěňátek ve věku 3,5 týdne. Incanto a Ilaria si užívají hezkých podzimních dnů venku na zahrádce. :-)

28. 9. 2023 Štěňátka mají 3 týdny. Pejsek Incanto a fenka Ilaria pomalu poznávají chod domácnosti, poprvé už také byli venku a úspěšně ochutnali příkrmy. :-)

21. 9. 2023 Naše dvě štěňátka z vrhu I jsou na světě už 14 dní. Pejsek Incanto a fenka Ilaria už mají otevřená očka, zkouší se stavět na nožičky a hrají si spolu. Oběma jsme zařídili samostatné stránky s fotografiemi. Rose se o štěňátka moc hezky stará, je to šťastná a starostlivá máma. :-)

Přidány nové fotky dvou našich odchovaných štěňátek: Chiron a Chiquita.

18. 9. 2023 Přidáváme nové fotky těchto našich odchovů:  Forte, Hermine, Heuréka, Honor, Chrystal, Chiquita, Chance a Chiron.

Fenka Heuréka složila na Slovensku další zkoušky z NW, tentokrát VA1 (velký terén) a RA3 a získala tak titul Nosework Master RA (řady). Gratulujeme!

15. 9. 2023 Představujeme podzimní vrh I, který spatřil světlo světa ve čtvrtek 7. září. Naší Rose se narodila její první štěňátka.


12. 9. 2023 V neděli 10. září odešel za duhový most náš nejstarší odchov, pejsek Bolero. Bylo mu více než 16,5 roku. Moc děkujeme jeho majitelům za veškerou lásku a péči, kterou po celý život Samíkovi věnovali....

V pondělí 11. září jsme vzpomněli 20. výročí narození našeho úžasného Fredíka. I když je to hodně dlouhá doba, pořád je v našich srdcích, byl skvělý!

Dodali jsme nové fotky našich odchovů: Heuréka, Hesper, Charmin, Chiron, Chrystal.

Přidány fotografie do galerií našich fenek - Rose, Gilli a Ema.

3. 9. 2023 Přidány nové fotky dvou štěňátek z našeho jarního vrhu - Chanson a Charmin.

20. 8. 2023 Naše Rose dnes slaví 4. narozeniny. Přejeme jí hodně zdraví a štěstí!

Dostali jsme krásné prázdninové fotky těchto odchovaných štěňátek: Heuréka, Hesper, Hermine, Gavotta.

16. 8. 2023 Aktualizace na stránce Víkendu se šeltičkou.

Máme za sebou čtyři nádherné dny na 14. Víkendu se šeltičkou v Herolticích u Tišnova. Tuto akci organizujeme velmi rádi, je super se setkat s našimi "starými" přáteli nebo poznat nové kamarády od šeltiček. Letos jsem na tomto setkání viděla tři naše štěňátka z vrhu Ch -  Chiron, Chrystal a Chiquita. Měla jsem ze všech tří velkou radost, mají perfektní povahy. Navíc Kyti (Chiquita) získala titul Miss sympatie mezi šeltiemi v barvě blue-merle. Také jsme poprvé nahlédli do nového sportu, rally obedience. Ema, Gilli i pejsek Forte z našeho chovu složili zkoušku ROZ. Gilli dokonce za 99 získaných bodů obsadila krásné 3. místo v oficiálním závodě a 2. místo ve speciálu šeltií. :-)

Dále přidáváme nové fotky těchto našich odchovů:  Forte, Heuréka, Honor, Chanson, Chrystal, Chiquita, Chance a Chiron. Také jsme po čase nafotili nové snímky naší krásné Rose. :-)

5. 8. 2023 Novinky na stránce letošního ročníku Víkendu se šeltičkou, předběžný program, seznam potřebných věcí.

2. 8. 2023 Doplnili jsme aktuální fotografie trojice odchovanců z vrhu H a také tří kluků z posledního vrhu Ch ve věku 4 měsíce: Heuréka, Hesper, Honor, Charmin, Chanson a Chiron.
Také přidány fotky fenky Gavotty a pejska Felixe.

27. 7. 2023 Přidány nové fotky těchto našich odchovaných štěňátek: Figaro, Hermine, Chanson, Charmin a Chiquita.

Připravili jsme fotoreportáž z naší letošní dovolené v Českém ráji.

13. 7. 2023 Přidány letní fotky našich odchovanců: Giro, Hermine, Heuréka, Honor, Chanson, Chiron, Charmin, Chrystal, Chance a Chiquita. Děkujeme za fotky a za péči, kterou majitelé našim štěňátkům věnují. :-)

3. 7. 2023 Doplněny nové fotky těchto odchovů: Forte, Chanson, Chiron, Charmin, Chrystal, Chance a Chiquita. U štěňátek z vrhu Ch jsou to snímky ze 3 měsíců věku. Letí to!

V sobotu 1. července by bylo Korince 15 let. Vzpomínáme na ni každý den a pořád nám moc chybí. Vzpomínka patří všem námi odchovaným šeltičkám z vrhu C, které už nejsou mezi námi. Pejskovi Carusovi přejeme hodně zdravíčka a posíláme mu pohlazení....

24. 6. 2023 Přidány nové fotky těchto odchovů: Honor, Charmin, Chrystal.

17. 6. 2023 Opět přidáváme nové fotky námi odchovaných šeltiček: Hermine, Forte, Chanson, Chiron, Charmin, Chrystal, Chance a Chiquita. Poslední štěňátka z vrhu CH rostou jako z vody a mění se každým dnem. Rádi se vždy podíváme na jejich nové snímky a přečteme si novinky z jejich životů. :-)

11. 6. 2023 Přidány nové fotky našich odchovů: Hesper a Heuréka, Chanson, Chiron, Charmin, Chrystal, Chance a Chiquita. Děkujeme majitelům za všechny zprávy a fotografie našich odchovaných štěňátek, dělá nám to radost. :-)

4. 6. 2023 Naše štěňátka z vrhu Ch se rozprchla ke svým novým majitelům. Byla to skvělá partička kamarádských, šikovných a velmi akčních šeltiček, o čemž se tentokrát přesvědčily skoro dvě desítky návštěv. Všem těmto návštěvám moc děkuji za veškeré dárky a hlavně za pozornost a čas, který našim štěňátkům věnovali. Doufám, že všichni prcci budou ve svých nových rodinách dělat jen radost. :-) Nové fotky vždy najdete na stránkách jednotlivých odchovaných štěňátek: Chanson, Chiron, Charmin, Chrystal, Chance a Chiquita.

Tentokrát přidáváme i fotky trikolorních sourozenců z minulého vrhu, kteří žijí na Slovensku - Hesper a Heuréka.

28. 5. 2023 Štěňátka Chanson, Chiron, Charmin, Chrystal, Chance a Chiquita se již pomalu rozprchávají do svých nových domovů. Stihli jsme společně ještě několik socializačních aktivit, např. jsme byli za dětmi a kolegy ve škole. ;-) Někteří již dělají radost novým páníčkům a já jsem vděčná za všechny zprávy a fotky, které budu postupně přidávat na jejich stránky.

20. 5. 2023 Naše štěňátka Chanson, Chiron, Charmin, Chrystal, Chance a Chiquita mají 7,5 týdne, přidáváme jejich nové fotky, které nám pomohla udělat kamarádka Lucka. :-) Všichni jsou moc šikovní, dělají nám velkou radost a pomaličku se začínají chystat na odchody do nových domovů.

14. 5. 2023 Nové fotky štěňátek z vrhu Ch ve věku 6 týdnů nám udělala Jana Zemková, moc děkujeme: Chanson, Chiron, Charmin, Chrystal, Chance a Chiquita.

Díky našim přátelům k nám doputovala ocenění za soutěže sportovní pes roku 2022 v KCHCS a MKCHCS. Mám radost z toho, že se Emě povedlo u obou klubů obhájit 1. místo v kategorii poslušnost a že se v této kategorii dařilo poprvé i Gilli. Ceny za kategorii DD jsou pro nás bonusem. :-)

10. 5. 2023 Dnes odešla do psího nebe naše Kora. Byla to moc milá, šikovná, věrná, veselá a občas hlasitá šeltička. ;-) Celý život dělala radost mně i dalším lidem a já se vždy kochala jejím pohybem i milým úsměvem. Bude nám doma moc chybět, i když ve všech našich nezapomenutelných vzpomínkách bude žít dál. Pac a pusu, Korčo, žádná už nebude jako ty...

Přidány Korčiny poslední květnové fotky.

6. 5. 2023 Naše štěňátka Chanson, Chiron, Charmin, Chrystal, Chance a Chiquita mají 5,5 týdne, dodali jsme jejich nové fotky. :-)

Fenka Heuréka složila na Slovensku zkoušky MA2 a MA3 a získala titul Nosework Master MA (malé terény). Gratulujeme!

Přidány fotografie pejska Gira z agility.

30. 4. 2023 Štěňátka Chanson, Chiron, Charmin, Chrystal, Chance a Chiquita již mají 4,5 týdne. Jsou hodně vitální, hrají si, běhají a je jich všude plno. :-) Pomalu poznávají svět doma i venku na zahradě.

Přidány snímky fenky Hermine.

23. 4. 2023 Štěňátka mají více než 3 týdny, už byli poprvé venku a také již zkouší různé příkrmy. Nové fotky mají na svých stránkách: Chanson, Chiron, Charmin, Chrystal, Chance a Chiquita.

Přidány nové fotky našich odchovů - 16letý pejsek Bolero a štěňátka z našeho minulého vrhu Honor, Hesper a Heuréka.

15. 4. 2023 Štěňátka z vrhu Ch měla 2 týdny, už mají otevřená očka, pomalu začínají běhat a hrát si spolu. Již také dostali všichni jména. Pejsci budou Chanson, Chiron, Charmin a Chrystal a fenky Chance a Chiquita. Každému štěňátku jsme udělali samostatnou stránku s fotkami. :-)

7. 4. 2023 Po více než 2 letech se u nás narodila štěňátka. :-)


Dodány fotky našich odchovů - fenka Hermine a pejsek Giro.

26. 3. 2023 Informace o novém ročníku Víkendu se šeltičkou.

Jarní fotky našich holek - Rose, Gilli, Kora a Ema.

14. 3. 2023 Přidány nové fotky našich odchovů - Hermine, Honor, Hesper a Heuréka.

Fenka Heuréka složila se svou paničkou další noseworkové zkoušky, tentokrát MA1 a RA2, gratulujeme!

6. 3. 2023 Dnes slaví Emička již 8. narozeniny. Těžko se dá uvěřit tomu, že z malého štěněte a mladé aktivní dámy se z ní tímto stává veteránka. Snad jí bude zdraví ještě dlouho sloužit, abychom se spolu mohly věnovat nějakým sportovním aktivitám. ;-)

18. 2. 2023 Dalším oslavencem z našich odchovanců je pejsek Bolero. Ten dnes slaví úžasné 16. narozeniny! Posíláme pohlazení a přejeme, aby mu pořád sloužilo zdravíčko a aby dělal své rodince radost. Vzpomínáme i na jeho brášku Bonuska, který už bohužel není mezi námi.

11. 2. 2023 Štěňátka z našeho posledního vrhu H slaví dnes už 2. narozeniny - Hermine, Honor, Hesper a Heuréka. Přejeme jim zejména hodně zdraví, štěstí, pohody a spokojenosti u svých páníčků. :-)

29. 1. 2023 Na dvou mezinárodních výstavách v Brně nás reprezentovala Rose. Předvedla se v hodně obsazené otevřené třídě a po oba dny v zahraniční konkurenci získala krásné druhé místo a res. CAC.

Přidány fotky našich odchovů - Forte, Hesper a Heuréka i zimní snímky našich holek ve sněhové nadílce - Rose, Gilli, Kory a Emy.
 
17. 1. 2023 Fenka Heuréka složila se svou paničkou první noseworkovou zkoušku RA1. Moc gratulujeme!
 
7. 1. 2023 Národní výstava Brno - Gilli ve třídě vítězů výborná 2, res. CAC.
 
1. 1. 2023 Naše babička Kora má dnes přesně 14,5 roku, tak jsme jí udělali aktuální fotografie.

Přidány nové fotky našich odchovů z přelomu roku - Giro, Hermine, Hesper a Heuréka.
 


 
24. 12. 2022 Přejeme všem klidné vánoční svátky a do nového roku hodně zdraví, hromadu štěstí, splněné sny a spoustu pohody a spokojenosti.

Přidány fotky našich odchovů - Caruso, Gavotta, Giro, Forte, Hesper, Hermine, Honor. Děkujeme majitelům za zasílání fotografií i novinek a také za starostlivost a péči, kterou našim odchovům věnují.
 
11. 12. 2022 Na Jubilejní národní výstavě v Brně získala Rose ve třídě vítězů od pana rozhodčího Krinkeho hodnocení výborná 1, CAC. Za fotky z výstavy děkuji Haně Zavřelové.

Přidány fotky našich odchovů - Felix, Hesper a Heuréka.
 
6. 11. 2022 Dnes jsme s Emou zvládly splnit stopařskou zkoušku FPr3. Na hodinu staré stopě, přes 600 metrů dlouhé, měla slabší chvilku pouze jednou na prvním úseku. Jinak předvedla krásnou práci, ohodnocenou 84 body (ze 100 možných).
S Gilli jsme nastoupily na zkoušku ZZO. Ta se nám povedla celkem hezky i přes docela chladné a vlhké počasí. Gilli ztratila jen pár bodů a získala hodnocení prospěla výborně s 55 body (ze 60).
Obě holky mi udělaly velkou radost a jsem na ně moc hrdá. :-) Také děkuji těm, kteří nám ve výcviku pomáhají, a gratuluji všem úspěšným zkouškařům!
 
27. 10. 2022 Přidáváme krásné podzimní fotky našich odchovů: Forte, Hesper a Heuréka, také skupinové snímky našich psích holek Rose, Gilli, Kory a Emy.
 
18. 10. 2022 Před 12 lety se narodil náš vrh D - Disco a Doremi. Přejeme Diskínkovi hodně zdraví do dalších let a Doremce posíláme pohlazení nahoru za duhu...
 
16. 10. 2022 Máme za sebou dva zkouškové víkendy. V neděli 9. 10. složila Gilli u nás na cvičáku zkoušku ZOP. Stejnou zkoušku složil i pejsek z našeho chovu, Forte. Gratulujeme!

Tuto neděli jsme s Emčou zkusily složit na cvičáku v Rájci zkoušku IBGH-3. Ema byla moc šikovná, některé cviky se jí povedly skvěle, jiné nevyšly dle našich představ, ale i tak předvedla výkon, za který se nemusíme stydět, a zkoušku splnila. ;-)

Těší nás také úspěch pejska Gira, který začíná závodit v agility a už zaběhl zkoušku MA1 na výborně. Blahopřejme!
 

28. 9. 2022 Na slovenské speciální výstavě šeltií v Košicích získala Heuréka v mezitřídě V1, CAC. Majitelům gratulujeme a máme radost z úspěchu našeho odchovu!

Přidáváme nové fotky našich odchovů Honor, Hesper a Heuréka, také Rose, Gilli a Emy z našich podzimních výletů.
 
14. 9. 2022 Na DD zkoušky v Brně jsme jeli hlavně podpořit naše kamarádky ze cvičáku (moc gratulujeme ke složeným zkouškám DwD1). Abych nejela s prázdnou, tak jsem  "oprášila" po 5 letech mimo DD i Emču a její zkoušku MD2. Ema podala moc hezký výkon, výborná jí v hodnocení utekla o fous, vlastně o jednu křivou chůzi stranou a trochu fňukání. :-) Gilli si zkusila poprvé tréninkově HtM2 a té zkouška nevyšla kvůli nepovedenému couvání u pravé nohy. Příště snad už to klapne. Ze soustředěného výkonu obou mám velkou radost. :-)
 
6. 9. 2022 Na sobotní národní výstavě v Olomouci získala Rose ve třídě otevřené pěkný posudek a hodnocení Výborná 1, CAC (z 8 fenek). Máme radost. :-)
 
29. 8. 2022 Podruhé v letošním roce jsme zažili velký úspěch na výstavě. Tentokrát to bylo na speciální výstavě šeltií v Nemošicích a tento den patřil naší Rose. U paní rozhodčí Střalkové si vyběhala ve třídě otevřené v konkurenci dalších 10 fenek V1, CAC, poté získala titul Vítěz speciální výstavy a nakonec i BOB!
Gilli šla bohužel nyní do plavek, ale i tak se na výstavě neztratila. Ve třídě vítězů díky skvělému předvedení Jany Zemkové získala druhé místo a res. CAC.
Děkuji všem přátelům za krásný den, za veškerou pomoc a podporu. Autorkami fotografií z výstavy jsou J. Zemková, L. Malíková, D. Tlapáková, děkujeme. :-)

Přidány nové fotky našich odchovů, žijících na Slovensku - Hesper a Heuréka.:-)
 

11. 8. 2022 Na Víkendu se šeltičkou se sešly 4 šeltičky z našeho chovu - Ema jako jejich máma, Forte, Heuréka a naše Gilli - Galliarda. Heuréku alias Pigi moc hezky vyfotila Jana Zemková, děkujeme. Pigi získala na Víkendu titul Miss sympatie mezi trikolory a také byla na 6. místě v soutěži DD. Pejsek Forte se ukázal jako talent na čichání - obsadil 6. místo v soutěži v noseworku. Moc jim oběma (i jejich paničkám) gratulujeme a jsme na ně pyšní. :-)
Další, kdo má ve své galerii nové fotky, jsou tyto naše odchovy: Gillinčino dvojče fenka Gavotta, pejsek Giro, který začíná se svou malou paničkou běhat agility, cestovatelka Hermine a její dva bratříčci Hesper a Honor. Majitelům za zaslané fotografie moc děkujeme.

 
8. 8. 2022 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou - po skončení akce přidáváme poděkování, výsledky soutěží a seznam zúčastněných pejsků i vydražených věcí. Bylo to krásné setkání! :-)
 
1. 8. 2022 Novinky na webu Víkendu se šeltičkou.
 
22. 7. 2022

Vrátili jsme se z letošní dovolené, kterou jsme strávili v okolí města Telč. Fotoreportáž najdete zde.

Přidáváme nové fotky našich odchovů Bolero, Giro, Hermine, Hesper a Heuréka, také našich fenek Rose a Emy.

Další aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou - sponzoři.
 

2. 7. 2022

Včera oslavila naše Kora již 14. narozeniny! Přejeme jí vše nejlepší, hlavně hodně zdravíčka, které ji občas potrápí... Přidáváme aktuální fotky Korinky a také fotku jejího brášky Carusa.

Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou.
 

19. 6. 2022 Dnes Rose složila svoji první zkoušku z poslušnosti, a sice ZZO na výborně. Máme radost, že stejnou zkoušku také na výborně složil náš odchovanec Forte. Moc majitelce gratulujeme!

Dodány nové fotky našich odchovů - Hesper a Heuréka.
 
5. 6. 2022 Na krajské výstavě ve Zbraslavi dostala Gilli moc hezký posudek a známku Výborná 1, Vítěz třídy vítězů. :-)

Přidáváme nové fotky našich odchovanců - Forte, Giro, Hermine,Honor, Hesper a Heuréka.
 
15. 5. 2022 Na klubové výstavě v Chropyni se Gilli moc hezky předvedla a získala v otevřené třídě od anglické rozhodčí D. Jones pěkný posudek a známku výborná 4.

Doputovaly k nám ceny za  sportovního psa KCHCS za rok 2021: Ema získala 1. místo v kategorii Všestranný výcvik, Gilli 2. místo v kategorii Dogdancing a Rose byla ve stejné kategorii na 5. místě. :-)

Dodány nové fotky našich odchovů - Gavotta, Honor, Hesper a Heuréka a také květnové fotografie našich šeltiček -  Rose, Gilli, Emy a Korinky.
 

1. 5. 2022 Na včerejší klubové výstavě jsme se zažili nečekaný úspěch: Gilli získala nejdříve V1, CAC v mezitřídě (12 fen), poté se stala Klubovou vítězkou a nakonec ji paní rozhodčí J. Adamowska vybrala jako BOB (ze 117 nahlášených šeltií). V závěrečných soutěžích se umístila ještě jako 2. BIS. Mám velkou radost, gratuluji všem úspěšným vystavovatelům a děkuji přátelům za pomoc a podporu. :-)
 
25. 4. 2022

Přidáváme nové fotky našich odchovů -  Hermine, Honor, Hesper a Heuréka a také jarní snímky našich šeltiček -  Rose, Gilli, Emy a Korinky.

V soutěži Sportovní pes KCHCS za rok 2021 získala Ema již počtvrté 1. místo v kategorii Všestranný výcvik. Gilli skončila na  2. místě v kategorii Dogdancing a Rose byla ve stejné kategorii na 5. místě. :-)
 

10. 4. 2022 Dva víkendy po sobě jsme strávili s Gilli na výstavách: v Českých Budějovicích získala známku výborná, na NVP v Brně (Ostrava) byla hodnocena jako výborná 3 (z 6 fen ve třídě otevřené).

Nové fotky dodány na stránky odchovů - Hesper a Hermine. Také jsme přidali Emě fotky z tréninku obedience (autor J. Milar) a Gilli z národní výstavy v Brně (autorka L. Malíková). Za fotky moc děkujeme!
 

2. 4. 2022 Top sportovní pes MKCHCS za rok 2021: Ema získala 1. místo v kategorii Všestranný výcvik, Gilli 2. místo v kategorii Dogdancing a Rose byla navíc ve stejné kategorii na 4. místě. :-)

Přidány nové fotky našich odchovů - Figaro, Giro, Hesper a Heuréka.
 

13. 3. 2022

Dnes jsme vyrazily na DD zkoušky do Brna. S Rose se nám povedlo složit DwD1 na výborně. S mladou Gilli jsme poprvé skládaly zkoušku vyšší úrovně. Jako háravá fenka nastupovala na závěr, takže po delším čekání se našly v naší sestavě chyby. Zkoušku MD2 tentokrát složila na velmi dobře. Mám z obou holek velkou radost. :-)
 

6. 3. 2022 Utíká to strašně rychle, naše Ema dnes slaví už 7. narozeniny! Přejeme jí hodně zdraví a vitality a vždy plnou misku. :-)

Doplněny nové fotografie pejsků Felixe a Forteho a také pár nových fotek všech našich holek - Rose, Gilli, Emy a Korinky.
 

19. 2. 2022 Před 15 lety se u nás narodil vrh B. Pejsek Bonusek již bohužel nežije, ale jeho bráška Bolero včera oslavil krásné 15. narozeniny! Přejeme mu hlavně hodně zdraví, ať dělá ještě hodně dlouho radost své rodině. :-)
 
13. 2. 2022 V pátek 11. února oslavil 1. narozeniny náš loňský vrh H. Přejeme všem čtyřem štěňátkům hodně zdraví a spokojenosti do dalších let. Ať dělají svým páníčkům jen samou radost. :-)

Přidáváme aktuální fotky všech čtyř oslavenců - Heuréka, Hermine, Honor, Hesper - a také nové fotky pejska Gira.

 
27. 1. 2022

Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou  - 13. ročník.

Přidány nové fotky našich odchovů - Heuréka, Hermine, Honor, Hesper, Gavotta a Giro. Máme radost, že se jim všem dobře daří. :-)

Gilli dorazil talíř za splněný titul Master of Dogdancing 1. stupně. Udělala jsem památeční fotografie tří našich generací s cenami za tento titul - Kora, Ema a Gilli.
 

6. 1. 2022 Na stránky některých našich odchovů jsme přidali nové fotografie, moc za ně děkujeme - Heuréka, Hermine, Honor, Hesper a Forte. :-)
 


 
23. 12. 2021 Všem milovníkům šeltií přejeme krásné Vánoce a do nového roku jen to nejlepší, zejména hodně zdraví, štěstí, pohody a úspěchů. :-) Těšíme se na společná setkání v roce 2022.
 
20. 12. 2021 Přidány aktuální fotky našich odchovanců z vrhu H ve věku 10 měsíců - Heuréka, Honor a Hesper. :-)

Cesta s Rose za ženichem tentokrát bohužel zůstala bez následků, takže na jaře se u nás štěňátka nenarodí. Uvidíme, jak nám bude štěstěna přát při dalších příležitostech v roce 2022.
 
21. 11. 2021 Dnes jsme s Gilli složily v Brně DD zkoušky MD1 a DwD1 na výborně a tím pádem máme splněny všechny 4 jedničkové zkoušky pro získání titulu Master of dogdancing 1. stupně, hurá! :-)

Přidáváme nové fotky těchto našich odchovů: Hermine,Hesper a Forte.
 
14. 11. 2021 Přidáváme aktuální fotky štěňat z vrhu H z věku 9 měsíců - Heuréka, Honor, Hermine, Hesper a také snímky pejska Gira z věku 1,5 roku.
 
31. 10. 2021 S Gilli jsme si dneska v Brně vytancovaly zkoušku HtM1 na výborně. :-)
 
26. 10. 2021 Po delší době aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou - informace o tom, kam putovaly peníze z letošní dobročinné aukce. :-)
 
17. 10. 2021 Dnes jsme s Emou splnily zkoušku IBGH-2. Dlouhá poslušnost podle MZŘ Emu moc nebaví, hodně bodíků šlo dolů díky mým chybám a také nás v některých cvicích zaskočilo ranní mrazivé počasí. ;-) Jsem ale šťastná, že zkouška je doma!

Přidáváme aktuální fotky štěňátek z vrhu H z věku kolem 8 měsíců - Heuréka, Honor, Hermine.
 

10. 10. 2021 Emička dnes složila svou jubilejní 20. zkoušku, a sice ZPU-1 na výborně (141 bodů ze 150). Moc děkuji těm, kteří nám v tréninku pomáhají, a srdečně gratuluji všem úspěšným zkouškařům!

Dodány nové fotky Forteho, Heuréky a Hespera. :-)
 

2. 10. 2021 Díky Marcele Hejdukové jsme měli možnost vyzkoušet s Rose a Gilli první pasení oveček. Rose byla úplně nadšená, že ani nechtěla odjet domů. ;-) Gilli by to také šlo. Byla to skvělá nová zkušenost pro nás všechny.

Ve čtvrtek 30. 9. jsme si zajeli na DD zkoušky do Čebína. Gilli složila hned napoprvé F1 na výbornou. S Rose nás tentokrát zradilo couvání, takže DwD1 nám bohužel nevyšla. Snad příště. ;-)

Přidány nové fotky u Rose, Gilli, Korinky a Forteho. :-)
 

19. 9. 2021 Emička dnes splnila stopařskou zkoušku FPr2 na krásných 95 bodů (100). S cizí stopou si poradila moc hezky, máme velkou radost. :-)

Přidány nové fotky fenky Gavinky - Gavotty. Děkujeme!
 
12. 9. 2021 V sobotu na speciální výstavě v Chropyni získala Gilli v mezitřídě hodnocení výborná 4. (z 8 fenek) a poté byla úspěšně zbonitována. :-) Rose se vystavovala se třídě otevřené a povedlo se nám získat 2. místo a titul res. CAC (z 11 fen). Máme moc velkou radost. :-)

Přidáváme nové fotky štěňátek z vrhu H ve věku 7 měsíců - Heuréka, Hesper.
 
5. 9. 2021 Na národní výstavě v Olomouci byla Gilli výborná 4. v mezitřídě a Rose už tradičně výborná 3 ve třídě otevřené. :-)

Přidáváme nové fotky štěňátek z vrhu H - Heuréka, Hesper, Honor, Hermine a také krásné fotky pejska Forteho. Děkujeme!
 
24. 8. 2021 Přidáváme naši fotoreportáž z Beskyd.

Doplněny nové fotky pejska Felixe, který si také užíval dovolenou na horách. :-)
 
22. 8. 2021 Po týdenní dovolené v Beskydech jsme se vydali na krajskou výstavu do Brna. Gilli byla Výborná 1, Vítěz třídy dospívajících (MZT) a Rose opět Výborná 3.

V pátek 20. srpna oslavila Rose 2. narozeniny. Přejeme jí hlavně hodně zdraví a také mnoho energie pro vymýšlení dalších lumpáren. ;-) 
 
14. 8. 2021 Na MVP Duocacib Brno získala Gilli v mezitřídě v konkurenci dalších 4 fenek titul V1, CAC a Rose byla Výborná 3. ve třídě otevřené. Máme velkou radost. :-)
 
12. 8. 2021 Tentokrát přidáváme nové fotky. Na Víkendu se šeltičkou nám Rose, Gilli, Emu, Forteho i Figara nafotila Adéla - Barking Paws. Děkujeme!

Také nám přišly nové fotky tří našich "Háček" ve věku 6 měsíců - Heuréka, Hesper, Honor. Přidáváme taky aktuální fotku pejska Bolera ve věku 14,5 roku. Všem děkujeme za péči o naše odchovance: :-)
 

9. 8. 2021 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou - po skončení akce přidáváme poděkování, výsledky soutěží a seznam vydražených věcí. :-)

Naše psí holky byly na Víkendu moc šikovné, udělaly mi velkou radost. Rose splnila svoji první dogdancingovou zkoušku F1 na výborně! Tuto zkoušku složil i náš odchov, pejsek Forte. Gratulujeme!
 
31. 7. 2021 Novinky na webu Víkendu se šeltičkou - protiepidemická opatření, sponzoři.
 
21. 7. 2021 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou - přidány propozice na DD zkoušky!

Naše únorová štěňátka již mají 5 měsíců, přidáváme nové fotky - Heuréka, Hesper, Honor, Hermine.
 

12. 7. 2021
 

Opět jsme navštívili krásnou Vysočinu, tentokrát jsme poznávali nová místa - naše fotoreportáž.
 

5. 7. 2021 1. července oslavila naše uštěkaná babička Kora již 13. narozeniny! Přejeme jí i jejím bráškům hodně zdraví.

Předány fotografie našich odchovů: Heuréka, Hesper, Honor, Hermine, Gavotta a Disco. Moc děkujeme majitelům za novinky i fotky, které nám posílají.
 

20. 6. 2021 Na krajské výstavě ve Zbraslavi se dařilo našim mladým holkám: Rose se stala Krajským vítězem a dostala se mezi nejlepších 5 zástupců skupiny FCI 1. Gilli byla po vítězství ve třídě mladých v závěrečných soutěžích vybrána panem rozhodčím Václavíkem jako nejlepší mladý pes celé výstavy. Máme z obou moc velkou radost a blahopřejeme i naší kamarádce Ronce k titulu Krajský vítěz :-)

Přidány fotky námi odchovaných holčiček - Heuréka, Hermine
a Gavotta.
 
13. 6. 2021 Dnes jsme s Emou složily další zkoušku, tentokrát IBGH 1. :-) Skoro dvouletá výcviková pauza byla na našem výkonu znát, tak mám ze složení zkoušky velkou radost. Blahopřeji všem úspěšným psovodům a děkuji výcvikovým "spolubojovníkům" za společné tréninky a podporu. ;-)
 
9. 6. 2021 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou - sponzoři.

Na sobotní klubové výstavě se předvedly obě naše mladé holky. Gilli se umístila jako výborná 4. (z 11 mladých fenek). Aby se holky nehádaly, Rose získala stejné umístění, tentokrát v mezitřídě. Máme z obou radost a velké poděkování za doprovod a pomoc patří Lucce. :-)

Naše malá "háčka" budou mít tento týden už 4 měsíce, přidány aktuální fotky - Heuréka, Hesper, Honor, Hermine.

6. června to bylo přesně 16 let, co se v naší chovatelské stanici narodil vrh A. Moc na všechna čtyři štěňátka vzpomínáme a posíláme jim pohlazení nahoru za duhu.
 

30. 5. 2021 Přidáváme nové fotografie štěňátek z vrhu H, štěňátka již mají 15 týdnů. Moc za aktuální snímky děkujeme. Heuréka, Hesper, Honor, Hermine.

Po čase jsme doplnili postojové fotky našich holek: Rose, Gilli a Korinky skoro ve 13 letech. Emička přijde na řadu později, až se zase trochu osrstí. ;-)
 
18. 5. 2021 Víkend se šeltičkou - přidán seznam přihlášených účastníků.
 
16. 5. 2021 Krásné jarní fotky nám spolu s novinkami posílají majitelé našich odchovů, moc děkujeme! Heuréka, Hesper, Honor, Hermine a Figaro.
 
3. 5. 2021 Přidány fotky našich odchovů - Heuréka, Hesper, Honor,Hermine a Figaro.

3. května slaví naše milá "Géčka" Gavotta, Giro a Gilli jeden rok života! Přejeme jim hodně zdravíčka a ať dělají svým majitelům jen radost. Naše Gilli se o to stará každý den. :-)

Také doplněny nové jarní fotky všech našich holek: Rose, Emy, Kory a Gilli.
 

22. 4. 2021 Postupně doplňujeme fotky našich štěňat z nových domovů. Jsme moc rádi za všechny informace, fotografie i videa ze života našich odchovaných štěňátek, jsou všichni moc šikovní: Hermine, Heuréka, Hesper, Honor a také pejsci z vrhu F - Figaro a Forte. Děkujeme!
 
17. 4. 2021 V pátek do nových domovů na Slovensku odcestovala dvě poslední štěňátka z vrhu H, Heuréka a Hesper. Doplněny fotky od nových majitelů i u fenky Hermine a pejska Honora, kterého jsme i navštívili. Všechna čtyři štěňata našla skvělé domovy, budeme jim i jejich páníčkům šťastný společný život. :-)
 
11. 4. 2021 Na stránky fenky Hermine a pejska Honora jsme vložili fotky z nových domovů, trikolorní sourozenci Hesper a Heuréka zatím dělají společnost nám, měli by odcestovat příští týden. :-)

Krásné jarní fotky jsme dostali od majitelky pejska Figara. :-)
 

5. 4. 2021 Přidány nové fotky našich štěňat z vrhu H. Jsou naočkovaní, bez ztráty kytičky prošli klinickým vyšetřením očí a již se pomalu chystají do svých nových domovů. Přeji jim krásný a dlouhý život u milujících páníčků. :-)
 
27. 3. 2021 V neděli 21. března odešel za duhový most další z našich odchovů, pejsek Credo. Děkuji moc majitelům za veškerou péči a lásku, kterou Credovi po celý jeho život věnovali. Ve svých krásných potomcích bude Credo s námi dál...

Naše malá "Háčka" oslavila 6 týdnů, mají za sebou čipování a několik socializačních výletů. :-)

Přidáno pár nových fotek dvou našich mladých fenek - Rose a Gilli.
 
20. 3. 2020 Naše štěňátka mají už 5 týdnů, krmí se granulkami, seznamují se s běžným životem v domácnosti a chodí poznávat zahradu. :-)
 
12. 3. 2021 Štěňátka z vrhu H už oslavila 4 týdny života, tak jsme jim udělali nové fotky.
 
5. 3. 2021 Vloženy fotky štěňat ve věku 3 týdnů. Už pěkně běhají a zkouší první příkrmy. :-)
 
25. 2. 2021 Štěňátka mají 14 dní. Všechna už mají svá jména, již několik dní mají očka a začínají používat nožky. :-)

Přidány aktuální fotky pejsků Felixe a Figara.
 
20. 2. 2021 Ve čtvrtek 18. února oslavil námi odchovaný pejsek Bolero krásné 14. narozeniny! Přejeme mu vše nejlepší, hlavně hodně zdravíčka! :-)

Přidány fotky našich nynějších štěňátek z vrhu H - jak z 1. dne, tak z věku jednoho týdne.
 
15. 2. 2021 Minulý týden se Emičce narodila čtyři štěňátka v barvě trikolor a blue merle. Máme dvě fenky a dva pejsky. Štěňata jsou v této chvíli rezervovaná, modrému pejskovi pánečky vybereme ze zájemců, kteří nás oslovili.

Přidali jsme nové fotky našich dvou odchovů -fotomodel Fortík a Gavinka.Děkujeme!
 
28. 1. 2021 Děkujeme za zimní fotografie našich odchovaných štěňátek. :-) Nové fotky přidány zde: Felix, Figaro, Forte a Giro. Také konečně přibyla aktuální fotka dorostenky Gilli a sněhová skupinovka Rose, Emy a Kory.
 
18. 1. 2021 Víkend se šeltičkou - kapacita je pro letošek naplněna, bereme už jen náhradníky.
 
10. 1. 2021 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou - nový ročník.

Nové zimní (vánoční a sněhové) fotografie mají ve svých galeriích tyto naše odchovy a naše psí holky - Figaro, Forte, Gavotta, Giro, Gilli, Rose, Ema a Kora.


 
22. 12. 2020

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí, pohody a radosti s chlupatými miláčky. :-)

Na stránku našich odchovanců  Gavotty a Figara přidány nové vánoční fotky. :-)
 

10. 11. 2020 Včera oslavili kluci z vrhu F  - Felix, Figaro a Forte již 2. narozeniny! Přejeme jim všechno nejlepší, ať svým rodinám přináší je radost. Děkujeme majitelům za nové fotky.

Také přidány aktuální fotografie Gavotty, Gira a Gilli, kteří měli minulý týden už půl roku. :-)

Fotky ze slunečné podzimní vycházky přidány do fotogalerií u Gilli, Rose, Emy i Kory. Za krásné snímky děkujeme Lucce!
 
25. 10. 2020 Nové podzimní fotografie přidány do těchto galerií - Figaro, Disco, Gavotta, Giro, Gilli, Rose, Ema a také babička Kora.

Dodatečně přejeme všechno nejlepší Discovi, který minulý týden oslavil 10. narozeniny! Jeho sestřičce Doremce posíláme vzpomínku tam nahoru ...
 

18. 10. 2020 S Rose jsme absolvovali vyšetření nožek, které prokázalo, že má kyčle, lokty, ramena i pately úplně v pořádku. Máme velkou radost. :-)

Přidány krásné podzimní fotky pejska Figara.
 

6. 10. 2020 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou.

Dodali jsme nové fotky Gavinky a Gilli. :-)
 

26. 9. 2020 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou.

Přidány nové fotky pejska Figara a Gilli ve věku necelých 5 měsíců..
 
23. 9. 2020 Přidali jsme několik nových fotek. U Kory je to záběr z blanenského Bambifestu, který se konal na začátku září a kterého se socializačně zúčastnila celá naše smečka a ještě Andrejka s Fortíkem. Rose a Giro byli zachyceni na fotografiích z klubové výstavy v Chropyni.
 
15. 9. 2020 Novinky na Víkendu se šeltičkou - přidány výsledky dobročinné aukce a termín příštího ročníku.

V sobotu 12. září získala Rose na národní výstavě v Brně hodnocení Výborná 2. ve třídě mladých.

V neděli 13. září jsme vyrazili na KV do Chropyně. Rose byla hodnocena jako výborná a také úspěšně prošla bonitací. Gilli získala mezi štěňátky známku VN3. Těší nás úspěch našich odchovů - Giro VN1 ve třídě štěňat a Forte V3 v mezitřídě. :-)
 

10. 9. 2020 Poslední srpnový víkend jsme navštívili údolí divoké řeky Doubravy - naše reportáž.

V neděli 6. 9. na klubové výstavě v Humpolci získala Gilli ve třídě štěňat ocenění velmi nadějná 2 a Rose ve třídě mladých známku výborná.
Přidány nové fotky Gavotty z věku 4 měsíců.
 
27. 8. 2020 Přidána fotoreportáž z naší letošní dovolené u Dalešické přehrady. :-)

Také jsme doplnili nové fotografie našich psích holek i našich odchovanců, většinou z proběhlého Víkendu se šeltičkou - Rose (která minulý týden oslavila 1. narozeniny), Ema, Galliarda, Giro, Gavotta, Forte a Figaro. Za fotky děkujeme Adélce. :-)
 
14. 8. 2020 Novinky na Víkendu se šeltičkou - po proběhlé akci tady máme poděkování, výsledky soutěží a také odkazy na fotografie ze setkání! :-)
 
2. 8. 2020 Aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou - finišujeme s přípravami, akce se nám blíží!

Zase přidány nové fotky odchovaných štěňat Gira, Gavotty, Galliardy, Felixe, Forteho a Figara, také naší mladé Rose.
 

19. 7. 2020 Na stránky odchovaných štěňátek Giro, Gavotta, Galliarda a Felix dodány nové fotografie. :-)
 
6. 7. 2020 Přidány aktuální fotky našich odchovů - Forte a Figaro, dále Giro a Gavotta z nových domovů. Galliarda (které říkáme Gilli) zatím zůstává doma.

1. července oslavila 12. narozeniny naše Korinka a s ní i její bratři z vrhu C. Přejeme jim všem hodně zdraví!

Dnes je to již 6 let, co zemřela Bonuška, naše první šeltička. :-(
 

30. 6. 2020 Uteklo to jako voda, štěňátka již oslavila 8. týden svého života, přijímají socializační návštěvy, poznávají blízké okolí, zkouší chůzi na vodítku... Chystají se na cestu do nových domovů. Dnes odcestoval mazlík Giro a v sobotu odjede milá Gavinka.

V neděli 28. června to byl již rok od odchodu našeho Fredíka - moc na něj stále vzpomínáme, chybí nám...
 

24. 6. 2020 Giro, Gavotta a Galliarda už mají 7 týdnů. Mají za sebou očkování, také jim dorazily výsledky genetických vyšetření na CEA a MDR.
 
16. 6. 2020 Krásné fotky štěňátek nám pořídila Adéla, majitelka námi odchovaného pejska Figara. Moc jí za nádherné fotky Gira, Gavotty a Galliardy děkujeme! Štěňata byla na klinickém vyšetření oček, všechna jsou CEA, PRA, Kat. prostá.

Nové fotky od Ádi dostaly i puberťačka Rose a babička Kora. :-)
 
8. 6. 2020 Přidali jsme štěňátkům z vrhu G na jejich samostatné stránky nové fotky z minulého týdne. :-)
 
31. 5. 2020 Štěňata Giro, Gavotta a Galliarda již mají 4 týdny. Při hezkém počasí už chodí ven a také kromě Emina mléka ochutnávají namočené  granulky. :-)
 
24. 5. 2020 Nové fotky našich  štěňátek ve věku 3 týdnů - Giro, Gavotta a Galliarda.

Rose
už má 9 měsíců, přidány nové fotky do její galerie, dále doplněny krásné jarní fotografie pejska Figara.
 
17. 5. 2020 Štěňátka již mají 14 dní, dostala svá jména a každý má také už svou vlastní stránku - pejsek Giro, fenky Gavotta a Galliarda.
 
10. 5. 2020 Vrh "G" je na světě! Emičce se narodila tři štěňátka. Máme dvě blue-merle fenky a jednoho trikolorního pejska. Všechna štěňata jsou zadaná.

Přidány fotky Rose ve věku 8 měsíců a také nové fotografie našich odchovů - pejsci Forte a Disco.
 
1. 5. 2020 Aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou - důležité informace k platbě.
 
16. 4. 2020 Na začátku května očekáváme štěňátka po Emičce. Záznamy na štěňata v této chvíli nepřijímáme.

Přidáváme aktuální fotky Emiččiných kluků z vrhu F - Felix, Figaro, Forte a také pejska Disca.
 
21. 3. 2020 V soutěži KCHCS Sportovní pes za rok 2019 získala Ema již potřetí za sebou 1. místo v kategorii Všestranný výcvik. :-)

Malá Rose už dosáhla 7. měsíce svého věku - přidáváme několik jejích nových fotografií. :-)
 
10. 3. 2020 Naše Emička oslavila 6. března 5. narozeniny!

Vloženy nové fotografie kluků z posledního vrhu F -  Felix, Figaro, Forte.

Chov není vždy jen radost... Na konci února nás dostihla velmi smutná zpráva - po krátké těžké nemoci zemřela šikovná dcerka naší Kory, fenka Doremi. Majitelům moc děkujeme za lásku a péči, kterou malé Izzince věnovali...
 

20. 2. 2020 Rose už má 6 měsíců. K té příležitosti jsme jí udělali pár nových fotografií, přidáváme i snímky ze společných předjarních vycházek - Rose, Ema a Kora.

Pejsek Bolero z naší chovatelské stanice oslavil 18. února již 13. narozeniny. Přejeme mu hodně zdraví a ještě hodně společných let s páníčky. :-)
 
4. 2. 2020 Aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou - přidány informace o 11. ročníku.

V neděli 2. února jsme s Rose absolvovali mezinárodní výstavu v Brně. Rose se podruhé a naposledy předvedla ve třídě štěňat a od rakouské rozhodčí H. Poschacher dostala hodnocení VN2.
 
13. 1. 2020 V sobotu jsme se s Rose vypravili do Brna na její první "zvykací" výstavu. Z velkého množství lidí a různých psů byla ze začátku překvapená, ale předvedení v kruhu zvládla dobře a získala ve třídě štěňat od paní rozhodčí Márové moc hezký posudek a známku VN1.
 
5. 1. 2020 Včera odešel za duhový most zlatý pejsek Flippie ze Skalní vyhlídky, kterého jsme před 13 lety pořizovali s Veronikou a Luckou do spolumajitelství. Flip prožil celý svůj život u Veroniky, byl výstavně úspěšný a zasáhl i do českého chovu. Hlavně to byl milý a hodný pes, který dělal své rodině jen radost. Veronice moc děkuji za péči o Flipa, měl se u ní všechny ty roky báječně...

 

3. 1. 2020 Přidány nové fotky Rose ve věku 4,5 měsíce a také společné fotografie všech holek (Ema, Kora) z našich zimních vycházek.
 


 
23. 12. 2019

Přejeme všem příznivcům šeltiček krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí, ať se všem vyplní tajná přání a sny. :-)

Všem našim psím holkám jsme přidali nové fotky - Kora, Ema, Rose.
 

20. 11. 2019 Rose má už 3 měsíce, udělali jsme jí tedy nové fotky. Mladá divoška pěkně roste, poznává svět, hraje si a škodí. ;-)
 
9. 11. 2019 Dnešek patří oslavencům Felixovi, Fortemu a Figarovi - kluci z vrhu F slaví už 1. narozeniny! Přejeme jim hodně zdraví a ať dělají svým páníčkům radost. Jsme moc rádi, že všichni tři mají aktivní život, že se s nimi cvičí, tančí, běhá ... :-)

Přidány nové fotky naší malé Rose. :-)
 

27. 10. 2019 Do naší smečky přibyla malá trikolorní fenka Rose, celým jménem Wild Rose z Ďáblovy studánky. Postupně budou přibývat fotografie i informace o malé divošce. Za Rose moc děkuji chovatelce Mladě Svobodové. :-)
 
19. 10. 2019 Po delší době jsme s Emičkou dnes složily další zkoušku v pořadí, tentokrát vyhledávací zkoušku StPr3 na 90 bodů (ze 100).

Včera oslavili 9. narozeniny naše dvě "Déčka" - Disco a Doremi. Přejeme jim hlavně hodně zdraví do dalších let!
 

16. 10. 2019 Doplnili jsme tentokrát ryze fotografickou reportáž z našeho slunného víkendu v Adršpachu. Počasí nám skvěle vyšlo, brouzdali jseme po obou skalních městech a odvážná Emča se ukázala jako rychlostní přebornice v překonávání strmých žebříků v obou směrech. :-)

Přidány krásné podzimní fotografie Forteho a Figara.
 

6. 10. 2019 V sobotu 5. října jsme se s Emou po dlouhé době vydaly si zaběhat, tentokrát na neoficiální závody Hop do Ráječka. I v dešti Ema moc hezky běhala, já jsem jí to taky nepokazila, tak z toho bylo v jednotlivých bězích 2 x 1. místo a to nám nakonec patřilo v naší kategorii i v součtech. Organizátorům patří poděkování za příjemnou atmosféru celého závodu a za krásné ceny.

Přidáváme podzimní fotky Kory, Emy a také Forteho, Figara a Felixe, kteří už mají téměř 11 měsíců.
 
2. 9. 2019 V srpnu jsme se po mnoha letech setkali s fenkou Aurou, která u nás jako štěně několik měsíců žila, a jejími páníčky. Bylo to velmi příjemné setkání, Aura je moc hezká a šikovná fenka, i když je jí už 12 let. Děkujeme majitelce Zdence za péči o ni!

První den v září jsme se zúčastnili krajské výstavy v Brně. Dva pejsci z našeho vrhu F se poprvé představili ve třídě mladých. Forte dostal hodnocení Výborný 1, Vítěz třídy mladých a se svou paničkou byl i třetí v soutěži juniorhandlingu. Figaro se hezky předvedl a získal pěkný posudek a za větší výšku a výše nesený ocas známku Velmi dobrý 2. Oběma moc gratulujeme. Korinka se předvedla ve třídě veteránů, kde obdržela od paní rozhodčí B. Ovesné známku V1, Vítěz třídy veteránů.

Přidány srpnové fotografie našich odchovů Doremi a Felixe i našich fenek Kory a Emy.
 

21. 8. 2019 Jeden srpnový týden jsme strávili na dovolené v Jeseníkách. Tradiční fotoreportáž z našich výletů je už na světě. :-)
 
2. 8. 2019 Ve 2. polovině července se sešel celý náš poslední vrh F - všichni tři kluci Felix, Figaro a Forte se setkali se svou maminkou Emou a navíc i s tatínkem Drakem. :-) Moc všem děkujeme za návštěvu, rádi jsme všechny kluky viděli!


Dostali jsme smutnou zprávu - 1. srpna zemřela ve věku 14 let poslední fenka z našeho vrhu A, Arria. :-( Děkujeme majitelům za veškerou péči a lásku, kterou Arince po celé roky věnovali.

Pro případné zájemce o štěňátka máme informaci, že další vrh po Emičce plánujeme na začátek roku 2020.
 

10. 7. 2019 Přidána reportáž z našeho několikadenního výletu na Vysočinu.
Zde také Kora oslavila již 11. narozeniny. :-) Přejeme vše nejlepší jí i jejím bratříčkům z vrhu C.
 
29. 6. 2019 Smutný čas loučení... Včera jsme museli dát sbohem našemu Fredíčkovi (Jazz Night z Ďáblovy studánky). Dostihly ho zdravotní problémy spojené s věkem - bylo mu 15 let, 9 měsíců a 17 dní. Fredík byl pohodový parťák na všech našich dovolených a výletech, rychlý a uštěkaný tanečník, trpělivý opatrovník našich štěňat a celkově skvělý rodinný společník. Poděkování patří chovatelce Mladě Svobodové za tak nádherného psa s ještě lepší povahou a tobě, Frede, děkuji za všechny nezapomenutelné společné chvíle a pozdravuj tam nahoře Bonušku, Lucky a Sendy. Byly to krásné roky s Fredem po boku, bude nám moc chybět. :-(
 
23. 6. 2019 Přidáváme nové fotky kluků z vrhu F - Felix, Figaro, Forte. Dále jsou doplněny fotky dvou pejsků z našeho  chovu - Bolero a Disco.

22. května odešel za duhový most pejsek Allegro z našeho prvního vrhu. Bylo mu skoro 14 let.

Emě dorazil pohár za titul Klubový šampion práce KCHCS. Je to již třetí generace mých šeltií, která na tento titul dosáhla. :-)

Poháry se předávaly na výroční schůzi KCHCS. V celoroční bodovací soutěži Pes roku 2018 získala Kora mezi šeltičími veterány 1. místo a Ema vyhrála kategorii Sportovní pes - všestranný výcvik. :-)

Emičce i Koře a Fredovi byly přidány květnové fotografie.
 

12. 5. 2019 Psí kluci z vrhu F oslavili tento týden již půl roku! Figaro a Forte se setkali u nás na cvičáku, Felix (Baily) navštěvuje cvičiště v místě svého bydliště. Máme z nich radost, snad ji také dělají svým majitelům. ;-)
 
1. 5. 2019 Dnes si Emička složila svou již 16. zkoušku v pořadí, a sice vyhledávací zkoušku StPr2. Za svůj výkon získala od paní rozhodčí Hejčové pěkných 92 bodů (ze 100 možných).
 
7. 4. 2019 Přidáváme další fotky pejsků z našeho vrhu F - Felix, Figaro i Forte. Klukům bude za pár dní 5 měsíců, jsou moc šikovní, učí se nové cviky. S Fortíkem a Figarem se pravidelně setkáváme, Felix bydlí hodně daleko. Nyní čekáme, jak všichni tři přezubí a jak moc vyrostou. :-)

 

12. 3. 2019 Klukům z vrhu F jsou již 4 měsíce. Už toho spoustu umí, chodí na cvičák, nebo se na něj chystají. Snad budou svým páníkům dělat jen a jen radost i dál. Jejich nové fotky jsou zde: Felix, Figaro i Forte.

Náš černobílý Fredíček včera oslavil poloviční narozeniny, je mu již 15 let a půl roku. Už ho ten věk pomalu dohání, zdravíčko také tolik neslouží. Ale pořád má zájem o cvičení i o jídlo. :-)
 

1. 3. 2019 Přidány nové fotky Felixe, Figara i Forteho, všichni tři pejsci rostou jako z vody. :-)

18. února oslavil 12 let náš odchovanec, pejsek Bolero. Přejeme mu hodně zdraví, ať ještě dlouho dělá radost svým majitelům! Na jeho stránku jsme přidali aktuální fotografie.
 
15. 2. 2019 Klukům z našeho vrhu F příští týden jsou již 3 měsíce. Moc děkujeme majitelům za fotografie a informace, které nám posílají, a také za péči, kterou všem třem pejskům věnují. Přidány nové fotky Fortíka, Figara i Felixe.
 
19. 1. 2019 Pejsci z vrhu F dostali každý svou vlastní stránku a jsou již zařazeni mezi naše odchovy. Všichni již odjeli k novým majitelům a my na ně budeme s láskou vzpomínat. Na roztomilého a věčně dobře naladěného krtečka Felixe, na pohodového pana psa Forteho i na nejmenší narozené štěňátko, které se ukázalo být největším bojovníkem, na statečného Figara. Hodně štěstí do života, pejsci!
 
12. 1. 2019 Štěňátka z vrhu F již mají 9 týdnů a pomalu odchází do nových domovů. Přejeme jim šťastný a spokojený život s novými páníčky!
 
5. 1. 2019 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou.
 


 
31. 12. 2018 S pejsky z vrhu F, s Emou a Korou jsme mezi svátky absolvovali vyšetření oček, které dopadlo výborně, všichni jsou DOV prostí. :-) Kluci mají už 7,5 týdne, fotky ze sedmitýdenního výročí jim udělala Petra Kovaříková, děkujeme!
 
22. 12. 2018 Všem našim přátelům a milovníkům šeltiček přejeme pohodové Vánoce, plné radosti a porozumění, a do nového roku hodně zdraví, štěstí a úspěchů. :-)

Naše štěňátka zase povyrostla, kluci mají již 6 týdnů. Přijímají socializační návštěvy, mají za sebou první očkování i čipování. :-)
 
9. 12. 2018 Pejsci z nynějšího vrhu již mají 4 týdny. Už pomalu objevují lidský svět, ochutnávají namočené granule i syrové hovězí maso, poprvé taky byli na poledním sluníčku venku.
 
24. 11. 2018 Kluci z vrhu "F" jsou na světě už 14 dní, začínají otevírat očka a zkouší první krůčky. Jejich aktuální fotky jsme přidali na stránku štěňat.
 
13. 11. 2018 Máme štěňátka, 9. listopadu se Emičce narodili tři pejsci, jeden blue-merle a dva trikolorní. Jeden z trikolorních pejsků měl složitější příchod na svět, je hodně maličký a ještě nevíme, jak to s ním vůbec dopadne.
 
13. 10. 2018 Pokud vše půjde, jak má, měla by se v listopadu Emičce narodit trikolorní a blue merle štěňátka. :-)

Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou.

10. října odešel za duhový most pejsek z našeho chovu, Caballero. :-( Lary prožil svůj život u Veroniky v Kroměříži, moc děkujeme za péči, kterou mu věnovala.
 

28. 9. 2018 Ema dnes složila vyhledávací zkoušku StPr1. Oba předměty našla během 2 minut a získala pěkných 96 bodů. :-)
 
23. 9. 2018 11. září oslavil Fredík již 15. narozeniny! Při té příležitosti jsme mu udělali aktuální fotky. :-)

Přidány Emiččiny fotografie z letošního Víkendu se šeltičkou, moc za ně autorkám děkujeme!
 
29. 8. 2018 Již v červnu splnila Ema podmínky pro získání titulu Klubový šampion práce KCHCS. Teď už to ale máme černé na bílém. :-)
 
26. 8. 2018 Na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi získala Kora hodnocení V1, BOV a tím splnila podmínky pro titul Český veterán šampion. :-)
 
14. 8. 2018 Se zpožděním přidáváme fotoreportáž z naší druhé dovolené, tentokrát z Lednice a jejího okolí.
 
12. 8. 2018 Máme za sebou jubilejní 10. ročník Víkendu se šeltičkou, akce, na které se podílíme jako organizátoři, ale kde si na závěr i rádi zasoutěžíme. Letos se nám s Emčou dařilo mezi začátečníky v agility i v DD. :-) Bylo několik krásných dnů, strávených v příjemném prostředí s bezva lidmi.

Novinky na webu setkání.
 
5. 8. 2018 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou.
 
21. 7. 2018 Přidána fotoreportáž z naší letošní dovolené v jižních Čechách. :-)
 
27. 6. 2018 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou, tentokrát se týká letošních sponzorů.

V sobotu získala Kora na MVP v Brně ve třídě veteránů známku V2. Od dánské rozhodčí dostala sice moc pěkný posudek, ale na vítězství to bohužel nestačilo.
 
10. 6. 2018 Emička dnes předvedla skvělý výkon, ve svých 3 letech se jí povedlo složit pro nás obtížnou zkoušku ZMP1. Stopa podle ZVV1 byla za neskutečných 98 bodů, speciály pro malá plemena za 93 bodů a poslušnost se střelbou (opět podle ZVV1) za 90 bodů. Celkem je to krásných 281 bodů a zkouška složena na VD. :-) Jsem ráda, že hodiny tréninku nebyly zbytečné, a moc děkuji všem pomocníkům a mé tréninkové kamarádce Hance. :-)
 
7. 6. 2018 Ve dnech 2. a 3. června jsme se zúčastnili tradiční dvoudenní klubové výstavy v Humpolci. Kora i Ema byly anglickými rozhodčími po oba dny hodnoceny jako výborné. Kora získala dvakrát 2. místo ve třídě veteránů, Ema obdržela dvakrát hodnocení Výborná 1, CAC a navíc se po oba dny stala res. BIS ze tříd pracovních. :-) Oběma psím holkám jsme přidali fotografie do jejich galerií.
 
20. 5. 2018 17. května zemřel pejsek z našeho prvního vrhu, Accord. 6. června by oslavil 13 let. Děkujeme majitelce za veškerou péči, kterou mu po celý jeho život věnovala.
 
13. 5. 2018 8. května jsme s Emou zúčastnili tuneliády v Přerově. Ze tří běhů se nám nejvíce povedl ten druhý, který jsme vyhrály a porazily dalších 10 závodníků. :-)

V sobotu 12. května získala Emička na klubové výstavě v Chropyni od francouzského rozhodčího M. Mocqué ve třídě pracovní V1, CAC a Korinka byla výborná 2. ve třídě veteránů.
 
29. 4. 2018

Za dnešního krásného počasí složila Emička svou další zkoušku, a sice ZZO1 na nádherných 97 bodů (ze 100).

 

15. 4. 2018

Dnes Emička složila v Herolticích dogdancingovou zkoušku HtM2. Dala to hned napoprvé, sice s chybami, ale zkouška je doma! :-) Po cestě domů jsme si  vyzvedli krásné ceny za tituly Klubových šampionů práce pro Emu i pro Koru.

 

8. 4. 2018

Na sobotní národní výstavě v Ostravě se dařilo oběma našim psím holkám. Ema získala V1, CAC ve třídě pracovní a její maminka Kora obdržela ve třídě veteránů od pana rozhodčího Fialy hodnocení V1, BOV a nakonec i BOS. Děkujeme za krásné fotky obou holek, které nám na výstavě udělala Eva Fialová. Fotky najdete v galerii Kory i Emy. Poděkování patří našim kamarádkám za příjemně strávený den. :-)

A ještě smutná zpráva. Dozvěděli jsme se, že zemřel pejsek Bonus z našeho vrhu B. Je to po fence Auroře  druhý náš odchov, co již nežije. :-(
 

29. 3. 2018 Výsledky soutěže o sportovního psa roku KCHCS nám udělaly moc velkou radost. Za rok 2017 Emička zopakovala mezi šeltičkami své minulé vítězství v kategorii dogdancing a navíc s velkým náskokem zvítězila i v kategorii všestranný výcvik. :-)
Děkujeme organizátorům soutěže za krásné ceny!

Novinky na webu setkání.
 

7. 3. 2018 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou, blíží se uzávěrka na platby!
 
5. 2. 2018 V sobotu jsme vyrazili s Korinkou na MVP v Brně. Ve třídě veteránů získala od rozhodčí P. Márové moc hezký posudek a známku Výborná 2. :-)
 
28. 1. 2018

Včera proběhla výroční schůze našeho domovského KK Blansko, na které se také hodnotí minulá zkoušková sezóna. V každoroční bodovací soutěži uspěly jak Kora, tak Ema, obě po roce získaly krásné 2. místo ve svých věkových kategoriích. Mám velkou radost, gratuluji vítězům i těm, kteří se umístili na dalších místech, a přeji všem hodně úspěchů i v letošním roce. :-)
 

17. 1. 2018 Emička i její máma Kora splnily podmínky pro udělení nově vyhlašovaného titulu SHELTIE CLUBU CZ - Klubový šampion práce. :-)

Přidána aktuální fotka pejska Corada (9,5 roku) a dvě nové fotky Emičky. Autorem snímků Emy je Pavel Mareš, fotky vznikly na povánoční šeltičkářské vycházce v Jedovnicích.

Letos na jaře se bohužel štěňátek od Emy nedočkáme, příroda byla proti. Čeká nás tedy sportovní polovina roku a o štěňátka se pokusíme opět na podzim.
 
10. 1. 2018 Odstartován 10. ročník Víkendu se šeltičkou!


 
23. 12. 2017 Všem přátelům, známým, příznivcům šeltiček přejeme klidné a příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví, štěstí, pohody a úspěchů. 
 
12. 12. 2017 Přidány základní informace o jubilejním 10. ročníku Víkendu se šeltičkou.

Po úspěšné zkouškové sezóně si nyní Ema užívá zaslouženého odpočinku. Aby se nenudila, ve volném čase si "hrajeme" s klikrem, pracujeme na nehotových nebo nových cvicích a rekreačně běháme agility. Ale hlavně čekáme na to, kdy Ema začne hárat, abychom ji nechali nakrýt. :-)
 
22. 10. 2017 Dnes byla Emička moc šikovná, v deštivém počasí složila svou první stopařskou zkoušku FPr1 na hezkých 86 bodů (ze 100 možných). :-)
 
1. 10. 2017 Emička dnes složila svou jubilejní 10. zkoušku, a sice BH. Povedla se jí všechna odložení, slabší chvíli si tentokrát vybrala během chůze u nohy. ;-)

Emičce také poštou dorazil krásný talíř - titul Master of Dogdancing 1. stupně. Je na ocenění náležitě hrdá - foto zde.
 

23. 9. 2017 Na národní výstavě v Brně dnes Emička získala ve třídě pracovní svůj první CAC. :-)
 
17. 9. 2017 Tento týden  Fredíček oslavil již 14. narozeniny. Přejeme našemu černému méďovi hlavně hodně zdraví! Přidány Fredovy nové fotky do jeho galerie.

Emička dnes složila svou 9. zkoušku v pořadí, tentokrát ZOP. V dešti se jí moc cvičit nechtělo, i tak získala hezkých 90 bodů (100) a složila zkoušku na výborně.
 
25. 8. 2017 Novinky na webu Víkendu se šeltičkou.
 
14. 8. 2017 Máme za sebou několik hektických dní. Ve středu 9. 8.  jsme s Emou vydaly na DD zkoušky do Koněšína. Zde se nám povedlo složit zkoušku DwD1 na výborně, a tak Ema splnila podmínky pro udělení titulu Master of Dogdancing 1. stupně (MoD1).

Od čtvrtka 10. 8. do neděle 13. 8. jsme strávili příjemný čas s přáteli šeltičkáři na 9. Víkendu se šeltičkou v Horním Jelení. Celé setkání ukončovaly tradiční soutěže, ve kterých mi Ema udělala moc velkou radost. Skončila na 3. místě v soutěži agility začátečníků a vyhrála soutěž v poslušnosti. :-)

Novinky na webu Víkendu se šeltičkou.
 
4. 8. 2017 Vrátili jsme se z naší druhé letošní psí dovolené, kterou jsme strávili na po necelých pěti letech opět na Vranově. Reportáž s fotkami najdete zde.

Protože se nám rychle blíží Víkend se šeltičkou, průběžně aktualizujeme web této akce.
 

27. 7. 2017 Aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou.
 
20. 7. 2017 Přidána fotoreportáž z naší krásné dovolené na Slovensku. :-)
 
25. 6. 2017 Na DD zkouškách v Herolticích se nám s Emou povedlo složit zkoušku F1 na výborně a při vyšších zkouškách MD2 Ema příjemně překvapila. Ve velkém parnu celou taneční sestavu dobře odcvičila a odběhala a získala hodnocení VD. Máme pořád co pilovat, ale i tak z ní mám radost!
 
17. 6. 2017 Ema dnes složila zkoušku ZMMP (stopa a poslušnost se střelbou podle ZM + pachové speciály pro malá plemena). Vše se sice nepovedlo, jak by mělo, při stopě byla proti nám i příroda, ale nakonec zisk 132 bodů beru jako úspěch!

Přidávám aktuální fotky našich odchovanců - Accorda, který oslavil na začátku června již 12. narozeniny, a také dvou kluků z C vrhu -  Caruso a Caballero. Těm bude stejně jako Koře za 14 dní již 9 let!
 
4. 6. 2017 Aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou.

Přidány fotky našich odchovů - Doremi, Disco a Bolero. :-) Také doplněna fotka Freda z letošního jara ve věku 13,5 roku.

 

1. 5. 2017 V sobotu 29. dubna zvládla Kora podruhé zkoušku canisterapeutického psa a obdržela doživotní certikát.

Dnes Ema na našem domovském cvičáku složila svou první zkoušku z poslušnosti, a to ZZO na 55 bodů. Byla to zajímavá zkušenost a máme dál co trénovat!
 
24. 4. 2017 Poslední dny na zaplacení Víkendu se šeltičkou! Uzávěrka na platby je do konce dubna.
 
19. 3. 2017 Na schůzi KCHCS se vyhlašovaly výsledky loňských klubových soutěží: Kora dostala nádherný pohár za titul Klubový šampion krásy, dále ve výstavní soutěži Pes roku 2016 získala 2. místo mezi veterány. Ema v soutěži Sportovní pes nečekaně vyhrála mezi šeltiemi v kategorii Dogdancing. Máme z obou moc velkou radost a děkujeme všem, kteří se na organizaci soutěží podíleli.

Přidány aktuální fotky našich dvou odchovanců - Doremi a Bolero. :-)
 

17. 3. 2017 Novinky na stránkách Víkendu se šeltičkou.
 
7. 2. 2017 V sobotu 28. ledna proběhlo v rámci výroční schůze našeho domovského KK Blansko i vyhlášení nejúspěšnějších členů za loňský rok. Korča i Ema získaly ve svých věkových kategoriích krásné 2. místo - Kora mezi veterány nad 8 roků a Ema mezi mladými psy do věku 4 let. :-)
 
9. 1. 2017 Nový ročník Víkendu se šeltičkou.


 
23. 12. 2016

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek klidné a pohodové vánoční svátky a do nového roku hodně zdraví, štěstí a úspěchů. Rádi se se všemi v příštím roce uvidíme. :-)
 

 

12. 12. 2016 V neděli 11. prosince jsme se Emou vypravily na naše první zkoušky z dogdancingu. Prostředí nevytopené haly na Zetoru v Brně nás prověřilo obě. :-) Ema zvládla svou taneční premiéru dobře, složila zkoušky MD1 a HtM1 na výborně, poslední skládaná zkouška F1 byla hodnocena VD (výborná nám utekla o 1 bodík). :-)

V sobotu Koře přišlo potvrzení titulu Klubový šampion krásy KCHCS. Sice tento titul získala za 3 CACe z klubových výstav až v 8 letech, ale i tak si toho moc vážíme a máme radost. Tak je Korča naše klubová šampionka nejen pracovní, ale i výstavní. :-)
 
30. 11. 2016 Přidány základní informace o novém ročníku Víkendu se šeltičkou.

U Emy a Kory konečně dodáno několik fotografií, které během tohoto roku vznikly na různých akcích. Moc za ně autorům děkuji!
 
9. 10. 2016

Na NVP v Brně Kora získala Kora ve třídě veteránů hodnocení Výborná 1, BOV.

Na začátku října jsme poprvé s oběma fenkami zkusily atmosféru neoficiálních závodů agility a byla to opravdu zajímavá zkušenost.  V každém případě máme co trénovat. Za trpělivost se mnou děkuji naší trenérce Mirce Pokorné. :-)

Dnes Emča složila zkoušku vloh ovčáckého psa (ZVOP).
 

17. 9. 2016 Přidali jsme do fotogalerie oběma holkám (Kora a Ema) fotky z letošního "agilitění" na Víkendu se šeltičkou. Za fotky děkujeme Katce Šušlíkové.
 
31. 8. 2016 Aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou.
 
22. 8. 2016 Na klubové výstavě v Chropyni se Kora poprvé předvedla ve třídě veteránů. U dánského rozhodčího T. Rohlina si vyběhala známku Výborná 1, poté i titul BOV a nakonec se stala i Nejlepším veteránem klubové výstavy. :-)
 
7. 8. 2016

Přidali jsme fotoreportáž z naší letošní dovolené, kterou jsme strávili v nádherném prostředí Toulcových Maštalí.

Na stránkách setkání se podívejte na předběžný program a na důležitou zprávu od jednoho ze sponzorů.
 

1. 8. 2016 Aktualizace na webu Víkendu se šeltičkou.

 

15. 6. 2016 Na webu setkání jsme aktualizovali seznam přihlášených účastníků.

Pár novinek od nás - Emča byla v Brně na vyšetření s nožkama a dopadlo to skvěle, takže se dál může věnovat svým oblíbeným činnostem - skákání a běhání. :-) Na klubové výstavě v Humpolci byla uchovněna s výškou 38 cm.
Velkou radost jsme měli z Kory, která se na této výstavě předvedla po dvou letech a navíc naposledy ve třídě pracovní. Oba dny získala známku Výborná 1 a nedělní CAC pro ni znamená zisk titulu Klubový šampion krásy KCHCS. :-)

Štěňátka z vrhu A oslavila na začátku června své 11. narozeniny, fotky Aurory a Accorda jsme přidali na jejich stránky. Také děkujeme za koláž z fotografií pejska Bolera (9 let). Všem našim odchovům přejeme hlavně hodně zdraví. :-)
 

15. 5. 2016 Přidány nové fotografie Emičky. Větší část z nich nafotila Lucie Cvrkalová, tyto nádherné fotky pochází z dubnového pasení v Hukvaldech. Velkou radost jsme měli ze setkání s Accordem, s téměř jedenáctiletým pejskem z našeho prvního vrhu. :-) Dvě další fotografie Emičce nafotila Lucie Kučerová minulý víkend během čekání na klubové výstavě v Chropyni. Oběma fotografkám moc děkujeme!
 
4. 4. 2016 Emča už oslavila rok, koncem března se pak předvedla na krajské výstavě ve  Slavkově. Ve třídě mladých dostala od rozhodčího Šimka hodnocení Výborná 1.

Na víkendovském webu je opět aktualizovaný seznam. Blíží se nám termín na platby!
 
27. 2. 2016 Na stránce setkání je aktualizovaný seznam účastníků a doplněny došlé platby.
 
2. 2. 2016 V sobotu 23. ledna se konala výroční schůze KK Blansko a při té příležitosti byli vyhlášeni nejúspěšnější členové za loňský rok. Mám radost, že se Kora v nejsilnější kategorii psů ve věku 4-8 let neztratila a obsadila (s vloni 4 složenými zkouškami) krásné 3. místo! Potěšilo mě i Fredovo 3. místo mezi "veterány", tedy mezi psy od 8 let. S Emou jsme ještě na začátku a podle všeho to se cvičením nepůjde tak hladce jako např. s Korčou... ;-)
 
16. 1. 2016 Novinky na stránce Víkendu.
 
10. 1. 2016 Včera jsme se s Emou zúčastnili národní výstavy v Brně, Ema od rozhodčí Ivany Němečkové získala známku výborná.
 
6. 1. 2016 Startuje nový ročník Víkendu se šeltičkou!
 


 
22. 12. 2015 Přejeme krásné Vánoce všem našim kamarádům a známým a do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí a pohody. :-)

V závěru roku jsem se konečně dokopala k vytvoření samostatné Emčiny stránky, však už je to velká holka. ;-) Žádná výstavní hvězda z ní nebude, hrdinka je jen podle jména, sežere a zlobí za tři, ale máme ji rádi. :-)
 
19. 10. 2015 Včera jsme s Korou složily zkoušku ZZO1. Že to bude trošku náročnější, jsem už věděla asi 14 dní dopředu, tedy od chvíle, kdy začala Kora hárat. Jak jsem očekávala, byla myšlenkami mimo, nesoustředěná, např. při přivolání se nakonec milostivě přiřadila - ovšem k pravé noze...  ;-) Proto jsem ráda, že jsme zkoušku nakonec udělaly za této situace krásných 89 bodů. :-)
 
22. 9. 2015 Na stránkách Víkendu jsme doplnili odkazy na fotografie z letošního setkání a připravili jsme povídání o tom, kam poputuje částka z dobročinné aukce.

S Emou jsme se 12. září zúčastnili klubové výstavy v Chropyni. Od polské rozhodčí Ema obdržela známku Nadějná, důvodem byla její větší výška, protože mezi ostatními dorostenkami tentokrát vyloženě čněla. :-)
Přidány nové fotografie Emy z věku 6 měsíců. Autorkou je Lucie Cvrkalová, děkujeme.
 
1. 9. 2015 Víkend se šeltičkou je za námi - bilancujeme ...
 
25. 8. 2015 Novinky na stránkách Víkendu těsně před odjezdem!

Ema se podruhé (a naposledy - už stejně vypadá jako statná dorostenka :-) předvedla ve třídě štěňat, tentokrát na krajské výstavě v Brně na Zetoru. V kruhu ji posuzovala paní Jaroslava Ovesná, která jí udělila známku VN1. V závěrečných soutěžích ji ohodnotila rozhodčí Božena Ovesná jako 3. Nejkrásnější štěně celé krajské výstavy. :-)
 
5. 8. 2015 Ještě v červenci jsme se poprvé s Emou vypravili na výstavu, šlo o krajskou výstavu psů v Brně v Žebětíně. Emča se snažila, dostala ve třídě štěňat od pana rozhodčího Šimka moc hezký posudek a známku VN2. Druhé místo jí patřilo proto, že je na svůj věk dost dopředu a vlastně už ani jako štěně nevypadá. :-)

Poslední týden v červenci jsme strávili v nádherném prostředí Broumovských stěn a Ostaše. Udělali jsme si pár výletů mezi skály a nezapomněli jsme také relaxovat. :-) Fotoreportáž z těchto dní najdete zde.
 
4. 8. 2015 Aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou.
 
14. 7. 2015

Kora má za sebou náročný víkend. Když jsem ji přihlašovala v květnu na dvoje červencové zkoušky, nenapadlo mě, že se to souhrou osudu sejde zrovna na jeden víkend, navíc že bude tak horko. Taky jsem doufala, že za ty dva měsíce něco docvičíme a dopilujeme, což se nám nakonec díky škole, Emě a nynějšímu teplému počasí nějak moc nepovedlo. ;-) Už vím, že jít na zkoušky OB-Z bez jakýchkoliv zkušeností rovnou do haly, navíc se vše řešící šeltií, je trochu šílenost. Dost věcí  nám nevyšlo, stejně jako v neděli při stopařské zkoušce, kdy Kora bohužel při svém průměrném způsobu stopování neoznačila jeden předmět a přišla tak o dost bodů... Na mně teď je se z našich chyb poučit a hlavně se radovat z toho, že máme za víkend složeno jak OB-Z, tak i FPr2. Kora tak zaokrouhlila počet svých složených zkoušek na obdivuhodných 20. :-)
 

28. 6. 2015 Tentokrát provedena aktualizace na stránkách setkání - přidán nový sponzor. :-)
 
17. 5. 2015 Přidány nové fotografie Emy z věku 9, 5 týdne, také aktuální snímky Kory a Freda do jejich galerií. Za všechny fotky děkujeme Lucce Cvrkalové! :-)

Máme velkou radost z úspěchu našeho odchovu, Accorda Sol Oriens, na MR šeltí
v agility si ve věku téměř 10 let doběhl pro krásné 3. místo! Blahopřejeme. :-)

Také jsme trošku aktualizovali stránku Credových odchovů, těší nás, že se jim daří ve výstavních kruzích i ve sportu. Další štěňátka se Credovi již brzy narodí v chovatelské stanici Moravské srdce.

Menší aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou - vložen nový seznam přihlášených.
 
10. 5. 2015 Dnes mi udělala Kora ohromnou radost - společně jsme dnes složily zkoušku ZMP1, zatím pro mě nedostižnou metu, o které jsem si nikdy ani ve snu nemyslela, že jí někdy s nějakou svou šeltií dosáhnu. :-) Vzhledem k tomu, že měla Kora dlouhou výcvikovou pauzu kvůli zimě a následné březosti a malé Emě jsou nyní teprve 2 měsíce, beru výsledek 270 bodů jako skvělý úspěch. :-) Stopa (podle ZVV1) se nám povedla na 94 bodů, speciály (rozlišování, vyhledávání předmětů, ztracený předmět + revíry) nám vyšly na 90 bodů a poslušnost (podle ZVV1, střelba) na 86 bodů. Zde se nejvíc podepsala Kořina nynější fyzická kondice, přece jen jde o zkoušku dost náročnou. :-) Moc děkuji své "tréninkové partnerce" Hance Popelkové a všem dalším, kteří mi jakkoliv ve výcviku nebo tréninku pomohli, bez nich by to nešlo! ;-)
 
4. 5. 2015 Tentokrát byla provedena pouze aktualizace na webu setkání.
 
26. 4. 2015 Ema má za sebou nabitý týden - byla naočkovaná, načipovaná, také prošla klinickým vyšetřením očí s výsledkem prostá všech očních vad. :-) Ten den ji opět moc hezky vyfotila Lucka Cvrkalová, díky! :-) Fotografie jsou přidány do Emčiny fotogalerie.
 
18. 4. 2015 Přidány krásné nové fotky Emičky - autorkou je Lucie Cvrkalová, moc děkujeme!

Na stránce Víkendu je aktualizovaný seznam, blíží se nám uzávěrka na platby!
 
5. 4. 2015 Ema dostala svou stránku, na které jsme jí zřídili galerii. Přidali jsme jí sem i pár nových fotografií ve věku 4 týdnů. :-)
 
29. 3. 2015 Navštívila nás Lucka Cvrkalová a udělala několik fotografií malé Emy, dokonce i s její mámou Korou. Snímky od Lucky jsme přidaly na stránku štěňat. Za fotky Lucce moc děkujeme!

Na webu Víkendu se šeltičkou je přidán seznam přihlášených účastníků včetně již došlých plateb.
 
22. 3. 2015 Přidány nové fotky holčičky z vrhu "E". Fenka dostala oficiálně jméno Eroica.
 
11. 3. 2015 Náš vrh "E" je na světě. Kora má jednu modrou fenečku. Ve vrhu byl ještě jeden trikolorní pejsek, který ale bohužel neprospíval, tak jsme se s ním museli rozloučit, a pak Kora ještě porodila mrtvou trikolorní fenku. Fotografie modré holčičky, která je celý táta Nemo, najdete na stránce štěňat.
 
28. 2. 2015 Aktualizace na webu setkání - vyhlášen STOP STAV, přidáni první sponzoři.
 
28. 1. 2015 V sobotu proběhla výroční schůze našeho kynologického klubu. Po loňském 3. místě Kory mezi psy ve věkové kategorii od 4 let jsem letos nahlásila jako zástupce naší smečky Freda. :-) Složil vloni stejně jako Kora canisterapeutické zkoušky, ale navíc se "vyšvihl" umístěním na bedně v závodu poslušnosti na loňském Víkendu. To, že se Fred ve svých 11 letech umístil na krásné 4. příčce mezi aktivními dospělými psy, beru jako velký úspěch a mám z něj velkou radost. :-)

Asi největší novinkou ovšem je, že naše novoroční cesta na Slovensko zřejmě nezůstane bez následků a že se u nás na začátku března narodí dlouho očekávaný vrh E. Bližší informace o rodičích očekávaného vrhu najdete na stránce štěňat. :-)
V případě zájmu o štěňátko z tohoto vrhu nás neváhejte kontaktovat.

A poslední novinka dnešního dne - vše je připraveno k odstartování nového ročníku Víkendu se šeltičkou!!!
 


 
23. 12. 2014 Přejeme všem našim přátelům a návštěvníkům stránek krásné Vánoce a do nového roku zejména hodně zdraví, štěstí a mnoho úspěchů!
Děkujeme také za všechna vánoční a novoroční přáníčka, která jsme od našich přátel dostali. :-)
 
18. 10. 2014 Minulý víkend jsme s oběma šeltiemi ve Vyškově skládali zkoušky canisterapeutického psa. Fred zkoušku složil již podruhé, nyní má platnost certifikátu bez omezení. Kora tuto zkoušku složila poprvé, udělala mi velkou radost, protože byla moc statečná a získala od pana rozhodčího navíc 2 body za vstřícnost. Oba chlupáči tentokrát získali 99 bodů, jeden bodík jim byl stržený za jejich "hlasitější projev". :-)
S Korou se momentálně připravujeme na zkoušku ZMP1, ale podle všeho ji letos již nestihneme složit. Pracovní a rodinné záležitosti nám daly v letošním roce dost zabrat, nyní už se rychle blíží zima i Kořino hárání a s tím spojené i krytí, takže zkouška nás čeká asi až v příštím roce... ;-)
 
12. 9. 2014 Máme za sebou účast na Dni pro děti, který organizovala Nemocnice Blansko a kde jsme reprezentovali náš mateřský KK Blansko. Fred i Kora vše zvládli moc dobře, předvedli něco málo z toho, co umí, dokonce cvičili i s dětmi. :-)

Opět provedena aktualizace na stránkách setkání.
 
4. 9. 2014 Jsme zpět z Víkendu se šeltičkou - aktualizace na webu setkání.
 
24. 8. 2014 Do fotogalerie byl přidán odkaz na fotoreportáž z naší letošní dovolené v Českém krasu. :-)
 
19. 8. 2014 Novinky na stránce Víkendu se šeltičkou!!! Akce už se nám blíží...

Vrátili jsme se z dovolené, na naši tradiční fotoreportáž si ale musíte ještě pár dní počkat. :-)
 
8. 7. 2014 V neděli 6. července odešla za duhový most naše Bony (Sorbonne Black Moravské srdce). Bohužel prohrála několikaměsíční boj s těžkou nemocí. Byla to naše první šeltie, díky které jsem poznala spoustu báječných lidí, svět kolem chovu, výstav, dogdancingu i pracovních zkoušek. Těch 12 let s ní uteklo neuvěřitelně rychle... Bude nám doma moc chybět. :-( Tímto bych chtěla poděkovat Veronice Habrové za tak úžasnou psí společnici a také Bonce samotné za vše, čím obohatila můj život a jistě i životy dalších lidí. Budeme na ni stále vzpomínat....

Do galerie přidány poslední Bonuščiny fotografie z letošního května z nádherné jarní vycházky do okolí Blanska. Do Kořiny galerie byly dodány fotografie z klubové výstavy v Řepči. Autorkou fotek je Lucie Cvrkalová, děkujeme.
 

8. 6. 2014 Na včerejší klubové výstavě v Řepči u Tábora získala Kora v pracovní třídě ohodnocení Výborná 1, CAC.
 
20. 5. 2014 Provedena aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou.

Štěňátka se letos v naší chovatelské stanici nenarodí. Zkusíme Koru tedy nakrýt při dalším hárání.
 
3. 5. 2014 Na stránce setkání je poprvé zveřejněn seznam přihlášených.

V galerii u Kory přidány nové fotky, které nám udělala Lucka Cvrkalová, děkujeme. Fotky byly pořízeny při naší cestě na krytí... Nyní čekáme na ultrazvukové potvrzení Kořiny březosti (doufáme, že vše se povedlo a že po 12.5. napíšeme víc). :-)))
 
22. 3. 2014 Opět provedena aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou.

Pár novinek od nás - Bonka 16. března oslavila své 12. narozeniny. :-) Také prodělala minulý týden operaci, při které jí byl odoperován nádorek na mléčné liště a zároveň byla i provedena kastrace.
I za minulý rok se Kora prosadila v klubové soutěži o Sportovního psa roku. V kategorii Dogdancing byla sice až druhá ;-), ale poprvé vyhrála v kategorii Všestranný výcvik. Máme velkou radost. :-)
 
15. 2. 2014 Aktualizovány stránky Víkendu.
 
9. 2. 2014 Minulý víkend jsem byla společně s Korou na výroční schůzi našeho KK vyhlášena jako 3. nejúspěšnější člen za rok 2013 v kategorii psů od 4 let věku. Jsem ráda, že se naše sportovní činnost takto vyplatila a že jsme si za 5 vloni složených zkoušek a další kynologické úspěchy odnesly krásnou cenu. :-) Teď čekáme na hárání, po úspěšném sportovním snažení dopřejeme letos Koře druhá štěňátka. ;-)

Na stránkách Víkendu provedena aktualizace.
 
30. 1. 2014 Startujeme nový ročník Víkendu se šeltičkou.
 


 

STARŠÍ  NOVINKY

 

 

 

NAVRCHOLU.cz