STARŠÍ  NOVINKY

2013

22. 12. 2013 Všem návštěvníkům našich stránek, zejména našim přátelům a známým, přejeme pohodové prožití vánočních svátků a do roku 2014 hodně zdraví, úspěchů a šťastných úsměvů. :-)
Děkujeme také za spoustu vánočních a novoročních přáníček, která jsme od našich přátel dostali.

 

2. 11. 2013 Dnes jsme s Korou v Brně ušmudlily zkoušku StPr3. A to jak doslova (terén byla mokrá hlína s ozimem), tak i obrazně. Koru mnohem víc než 5 malých cizích předmětů zaujal poházený koňský hnůj, celkově tentokrát nebyla moc soustředěná a vůbec si tu zkoušku "užila" po svém, s temperamentem jí vlastním. ;-) Jsem za složení této zkoušky nakonec ráda, ale vzhledem k našemu dnešnímu projevu jsem hlavně neskonale šťastná, že jsme tímto spolu definitivně uzavřely výcvikovou kapitolu na téma Vyhledávací zkoušky. :-)))
 
29. 10. 2013 V říjnu oslavil náš vrh D již 3. narozeniny. Při té příležitosti doplňuji pár nových fotek k oběma oslavencům - k Discovi i k Doremi a přeji jim hodně zdraví a jejich páníčkům hodně trpělivosti a radosti ze společného soužití. :-)

Aktualizovány stránky Víkendu se šeltičkou.
 
13. 10. 2013 Momentálně sice moc aktivní ve výcviku nejsme, ale vyhledávání předmětů Koru docela baví, tak jsem se rozhodla se s ní přihlásit na vyhledávací zkoušku 2.stupně, tedy StPr2. Kora se snažila, předvedla celkem slušný výkon a dostala za to od pana rozhodčího pěkných 94 bodů. :-)

Malá aktualizace na webu setkání.
 
6. 10. 2013 Opět aktualizovány stránky Víkendu se šeltičkou - akce je už za námi....
 
23. 9. 2013 Aktualizace na webu setkání - pomalu finišujeme s přípravami. Víkend se šeltičkou se uskuteční již za pár dní!
 
15. 9. 2013 Vkládám odkaz na video od Monči - jde o náš cvičákovský trénink s Korou na již složenou zkoušku HtM2.
 
25. 8. 2013 Kora včera složila v Zahradišti svou 14. zkoušku, tentokrát to byla dogdancingová HtM2, která se nám před dvěma měsíci nevydařila v Ráječku. Ani nyní se to neobešlo bez chyb, Kora se na konci zkoušky už zdála unavená a nepozorná, bodové hodnocení nám tedy vyšlo na známku Velmi dobře. Cestu do Zahradiště nám zpříjemnily Verča H. a Olinka, která se svým šeltiákem Larrym složila zkoušku F1.:-)

Na stránku Credových potomků jsem přidala přehled nedávných vrhů + fotografie dvou vrhů z Kroměříže. Autorkou fotek je Katka Šušlíková, děkujeme. :-)

Na víkendovském webu byl aktualizován seznam a doplněny došlé platby.
 

16. 8. 2013 Doplněny nové postojové a portrétní fotografie Kory od Lucky Cvrkalové - díky!
Do galerie přidáno několik fotografií z našich výletů (autorem těch z Helfštýna je Lucie Cvrkalová).
 
28. 7. 2013 Přidány nové fotky na stránku našeho odchovance Carusa, který se svou paničkou reprezentoval ČR na EOJ ve Švýcarsku.
Také přidána fotka oceněné Doremi po vyhraném jumpingu. :-)
Nový vrh po Credovi se narodil v chovatelské stanici Moravské srdce, kde jsou ještě volní dva trikolorní pejsci.
Na rajče jsem nahrála fotografie z našeho výletu na hrad Helfštýn, odkud pochází i nová úvodní fotografie naší smečky. :-)

Na stránkách setkání je aktualizován seznam a došlé platby.
 
9. 7. 2013 Opět proběhla aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou. Doplněn nový sponzor + další došlé platby.

Na rajčeti máme pár fotografií z nedělního výletu. Ačkoliv jsme plánovali něco úplně jiného, nakonec jsme skončili na zámku v Kunštátě, ve westernovém areálu Šiklův mlýn (kde snad ani žádný mlýn není) a v Předklášteří u Tišnova. :-)
 
3. 7. 2013 Na začátku července oslavil náš vrh C již 5. narozeniny! Přejeme Koře i jejím čtyřem bráškům hodně zdraví a radosti ze života. :-)
Credovi se narodila tři štěňátka v Kroměříži v chov. stanici z Barbořinského vršku. V Čechách má dva krásné zlaté synky v chov. stanici Z lomu ve skále.

Na stránkách setkání proběhla opět aktualizace.
 
21. 6. 2013 Aktualizace na stránkách Víkendu.
 
16. 6. 2013 Osud mi nadělil na tento víkend dvě sportovní akce zaráz. Rozhodla jsem se tedy riskovat a zkusit s Korou obojí... Jelikož dogdancingových zkoušek je na Moravě opravdu hodně málo, v sobotu jsem s Korou zkoušela v Ráječku splnit dvě dvojkové zkoušky - HtM2 nám nevyšlo (podcenila jsem chůzi u pravé nohy), ale DwD2 máme složeno na Výborně!
V neděli ráno jsme si pak poprvé vyzkoušely zkoušky vyhledávácí, což Koru hodně baví. Náš výsledek: zkouška Stpr1 na 91 b. (max. 100). Mám z Kory opravdu velkou radost. :-)
 
9. 6. 2013 Na stránkách setkání je zveřejněn předběžný seznam přihlášených účastníků.

6. června oslavil náš první vrh A již neuvěřitelné 8. narozeniny! Přejeme našim "štěňátkům" (i jejich páníkům) ještě mnoho společných chvil a hlavně hodně zdraví. Přidána nová fotka agiiťáka Accorda. :-)
Agility trénuje i Kořina dcerka Doremi, která běhá na Slovensku v SA1 a dokonce už získala CACAg (video ze závodů agility), a Kořin bráška Caruso se zase se svou paničkou letos nominoval na EOJ. :-)
Také přidávám nové fotky (které jsem ukořistila na FB) ke dvěma klukům - a sice Bolero a Disco.
Příští týden by se měla Credovi narodit štěňátka v chov. st. Z lomu se skále, potvrzenou březost mají i v chov. st. z Barbořinského vršku, tam by se štěňátka měla narodit asi za měsíc. Příští týden se na ultrazvuk chystá další Credova "nevěsta", Dájenka Moravské srdce. Credovi přidány dvě nové fotky od Katky Šušlíkové.
 
12. 5. 2013 Na včerejší klubové výstavě v Řepči získala Kora ve třídě pracovní  V1, CAC. Posuzovala slovenská rozhodčí A. Kováčová.
 
3. 5. 2013 Credova štěňátka z chov. st. of Youwentis jsou již ve svých nových domovech, další se možná narodí v chov. st. z Barbořinského vršku přibližně za dva měsíce.

Malá aktualizace na Víkendovském webu.
 
20. 4. 2013 Aktualizace na stránkách setkání.
 
11. 4. 2013 Rozjíždíme 5. ročník Víkendu se šeltičkou!  Od dnešního dne je možné se přihlásit.

Přidáváme nové fotky Creda - autorkou je Lucie Kučerová, děkujeme!
Také doplňujeme nové fotografie Kory, Carusa a Bolera. :-)
 
28. 3. 2013

Z nedělní schůze Klubu chovatelů collií a sheltií jsem Koře dovezla pohár za titul Klubový šampion práce. K němu jako bonus přibyla ocenění za 1. místo v kategorii Dogdancing v rámci klubové soutěže Sportovní pes za rok 2011 i 2012, ze kterých mám moc velkou radost, jelikož jsem je vůbec nečekala. :-)
 

17. 3. 2013 Včera to bylo 11 let, co se v Kroměříži narodila naše Bonečka (Sorbonne Black Moravské srdce), neustále hladová, občas děsně tvrdohlavá šeltička s duší anglické lady. :-) Do dalších let jí přejeme hlavně hodně zdraví :-)

Doplněny také fotografie u Bolera, Disca a Carusa.
 
18. 2. 2013 Přidávám nové fotky Kořiných dětiček - akční Doremi i pohodového Disca. :-)

O jarních prázdninách nám přálo počasí, na zasněžené vycházky jsem vzala po čase foťák - pár fotografií z našich lesních toulek najdete zde.

Dnes slaví kluci z B vrhu (Bonus a Bolero) už 6. narozeniny! Přejeme jim, aby byli  zdraví a aby dělali svým páníčkům ještě dlouho radost. ;-)

Zaktualizovala jsem stránku odkazů - některé už nebyly funkční, přidány odkazy na nově vzniklé chovatelské stanice našich známých.
 
5. 2. 2013 Aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou.
 

2012

31. 12. 2012

Na závěr letošního roku jsem si našla chvíli
a doplnila jsem fotografie na stránky těchto našich odchovanců: Accord, Caruso a Doremi, také ke Credovi, kterému jsem rovněž přidala
aktuální snímky na stránku jeho potomků
(za fotky Creda a jeho dětí v chovatelské stanici Z Větrného hrádku děkuji Veronice Habrové).
U Bonečky jsem také dodala fotky s cenami za loňský úspěšný rok - Bona byla vyhlášena u obou klubů jako nejúspěšnější veterán na výstavách za rok 2011. :-)
V letošním roce "pouze" dokončila slovenský šampionát veteránů a tím ukončila svou bohatou výstavní kariéru.
Konečně se mi také povedlo doplnit mnoho fotografií do galerie u Kory - a že jich za ten rok 2012 bylo dost. ;-) Byl to pro pro tu naši "divoženku" docela úspěšný rok (7 složených zkoušek, titul MoD1 nebo splněný Klubový šampion práce), kéž by to taky bylo i v příštím roce 2013, do kterého všem přejeme všem hodně zdraví
a štěstí. :-)
 

23. 12. 2012

Děkujeme všem, kteří nám zaslali vánoční či novoroční přání. Krásný pozdrav jsme dostali od mladé paničky našeho Carusa a také ze Slovenska od majitelů Kořiny dcery Doremi. :-)

Přejme všem našim přátelům (lidským i těm psím) krásné Vánoce!

Naše Kora si k Vánocům "nadělila" dlouho očekávané hárání.  Ovšem vzhledem
k tomu, že na jaro už máme jiné (stavební, pracovní...) plány, rozhodli jsme se
ji nyní nekrýt. Víme, že za těchto okolností bychom se nemohli plně věnovat potřebné socializaci štěňat. Doufáme také, že při příštím hárání už Koře štěňátka opět budeme moct dopřát. :-)
 

24. 11. 2012 Včera Koře dorazila pošta - zaprvé přišel krásný stříbrný talíř za taneční titul MoD1 a zadruhé na papíře oficiálně přiznaný titul Klubový šampion práce (podmínky na něj splnila v letošním roce).  Samozřejmě máme velkou radost. :-)
 
4.11.2012 Dnes se Kora dočichala až ke složení své (i mé) první stopařské zkoušky FPr1. Byl to boj, na louce mezi vyjetými kolejemi a rozrytými místy od krtků a divočáků nakonec ale do konce došla a já mám opět o čem přemýšlet a co trénovat. ;-)

Blahopřejeme také Accordovi ke dnešnímu složení zkoušky ZVOP!

 
27. 10. 2012 Na klubové výstavě v daleké Mladé Boleslavi získala Kora CAC ve třídě pracovní. :-) Byla to fajn výstava ve společnosti příjemných lidí - škoda jen hrozné zimy v hale
a padajícího sněhu, který nám znepříjemňoval dlouhou cestu domů. Děkuji moc Veronice H. za odvoz na tuto výstavu - tentokrát to bylo opravdu náročné.
 
2. 10. 2012 Prodloužený víkend na konci září jsme spolu s pejsky strávili na jihu Moravy, konkrétně ve Vranově nad Dyjí a v jeho blízkém okolí. Fotoreportáž z těchto hezkých dnů je k nahlédnutí zde.

Na stránku Credových potomků přidány aktuální fotky štěňátek z vrhu A i B chovatelské stanice z Větrného hrádku. Psí dětičky tatínka nezapřou. :-)
 
24. 9. 2012 Aktualizace na stránkách setkání.
 
9. 9. 2012 To, že jsem dnes s Korou vyrazila na zkoušky ZMMP, byl opravdu velký risk. Nikdy předtím jsem tyto zkoušky naživo neviděla, netušila jsem tedy, co mě čeká... Stopa podle zkoušky ZM Koře vyšla částečně, v jedné části se bohužel trochu ztratila, ale sama našla lom a pak vzorně označila předmět. Pachové práce Koru baví, takže ty prováděla s ocáskem nahoru a hravým štěkotem, ovšem docela povedeně (kromě jedné drobnosti). Zklamaná jsem z poslušnosti, protože ta Koře obvykle jde. Dnes ovšem byla celá nesoustředěná, vyhlížela, kdo se objeví na cestě ke cvičáku, a moc mě nevnímala. Bodová ztráta ze všech tří disciplín se podepsala na hodnocení zkoušky, tj. na uspokojivě, ale já mám za sebou cennou zkušenost a hlavně jsem ráda, že to aspoň vyšlo a Kora zaokrouhlila počet složených zkoušek na rovných
10! :-))) Poděkování za užitečné rady a trpělivost patří dvěma členkám našeho kynologického klubu, a to Veronice Hasové a Hance Popelkové, a také oběma Mirkům za pomoc!
 
19. 8. 2012 Dogdancingové zkoušky moc u nás na Moravě nebývají. Takže když mi Veronika nabídla, že bychom si na ty jedny jediné, letos o prázdninách pořádané na Moravě, udělaly společný výlet, po krátkém přemýšlení jsem souhlasila. V Zahradišti na Vysočině jsme s Korou splnily společně zkoušku HtM1 na Výborně. Je to poslední zkouška, která nám chyběla pro splnění podmínek na  titul Master of Dogdancing
1. úrovně (všechny čtyři základní zkoušky na Výborně s jedním psovodem).
Zároveň jsme také udělaly krůček dál, protože jsme se pokusily o zkoušku MD2. Nakonec zkoušku máme, a to na Velmi dobře. Pokud budu chtít skládat další zkoušky z DD vyšší úrovně, budu muset přestat Koře mávat rukou před nosem. ;-)
Děkuji Veronice za odvoz na zkoušky, za milou společnost a za příjemně strávené odpoledne a podvečer. :-)
 
10. 8. 2012 Po roce jsme opět vyrazili na naši "psí" dovolenou, tentokrát do vzdáleného Českého Švýcarska. Tradiční fotoreportáž najdete zde. Mám spoustu dalších fotografií, i tentokrát jsou umístěné v několika albech u nás na rajčeti (letos
ale nejsou fotky bohužel upravené).

Přidávám ke Credovi stránku potomků. Najdete zde snímky štěňat z aktuálních dvou vrhů v chovatelské stanici Z Větrného hrádku, další fotografie budeme postupně přidávat. Některá z těchto štěňátek jsou ještě volná - kontakt najdete na zmíněném odkazu nebo v odstavci níže.
 

26. 7. 2012

V  moravských  Morkovicích  se  narodila štěňátka  po  Credovi  -  jsou to dva kluci (trikolorní a bluemerle) a jedna holčička se  zbarvením  skrytá  merle.  Všechna štěňátka z  tohoto  vrhu  budou  CEA  negativní.
Pro bližší informace kontaktujte chovatelku - tel. 606 447 252,
mail: ebs@zvetrnehohradku.cz
 

17. 7. 2012 Pejsek z našeho chovu, Caruso, se se svou paničkou Dominikou zúčastnil EOJ
v Rakousku, kde skočili v jednotlivcích na celkovém 12. místě v kat. medium. Blahopřejeme!

Na Slovensku začíná v agility závodit Kořina dceruška Izzi (Doremi), držíme pěsti, aby se vše povedlo dotrénovat a aby jejich starty byly úspěšné. :-)

Naše prázdniny (a i následující měsíce) jsou letos pracovní, spojené s přestavbou domečku, takže nás na kynologických akcích skoro neuvidíte. S Korou se pouze věnujeme lehkému tréninku, aby se udržela v kondici. :-)
 
21. 6. 2012 Provedena aktualizace na stránkách setkání.
 
20. 5. 2012 Na zkoušku ZPU1 jsme s Korou trénovaly už delší dobu a přiznám se, že  dnešním složením této zkoušky se mi dost ulevilo. ;-) Na to, jak Kora cvičí "normálně", co vše krásně zvládá, to byl ovšem dnes spíše podprůměrný výkon. Podepsalo se na něm možná až příliš teplé počasí, únava z minulých dnů nebo zkoušková atmosféra. Prostě některé z našich hodně vypilovaných cviků (jako třeba hlídačka) dnes nevyšly, přidaly se další drobné chyby (a s nimi i body dolů), takže z toho nakonec bylo celkově 128 bodů (max. 150) a zkouška složená na Dobře.

Aktualizovali jsme stránky setkání - blíží se nám uzávěrka na provedení platby!
 
13. 5. 2012 Dnešní chladné odpoledne jsme strávily s Korou na dogdancingových zkouškách
v nedalekých Herolticích. Povedlo se nám složit zkoušku DwD1 na výborně, pak jsme ještě opravily loňskou zkoušku MD1 taky na výborně. Momentálně má Kora složeny všechny čtyři zkoušky v první úrovni, z toho jedny ještě s Moničkou. Je to zkouška HtM1, která nám dnes bohužel nevyšla kvůli jedné nedotočené otočce. ;-)

Přidávám inzerát naší kamarádky ze cvičáku, u které jsou k zadání ještě poslední volná štěňátka malých kníračů. Tato krásná štěňátka jsou po pracovně vedené fence a výstavně úspěšném pejskovi. :-)

Aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou.
 

23. 4. 2012 O víkendu jsme se zúčastnili klubové výstavy v Hradci Králové, kde šeltie posuzovala anglická rozhodčí M. Bywater. Její posuzování bylo pečlivé, paní rozhodčí upřednostňovala jemnější anglické typy. Kora ve třídě otevřené získala hodnocení  Velmi dobrá 3. ze 6 fen, vytknuty jí byly kulaté oči a nepříliš dobrý pohyb. Celkově jsem z ní ale měla radost, že se předvedla mnohem lépe než dříve, na stole stála jako přibitá a na betonu pod střechou se jí holt opět nechtělo moc běhat. V závěrečných soutěžích se stala Nej. pracovní sheltií.
Bona se předvedla s Luckou ve třídě veteránů a byla Velmi dobrá 2. V posudku měla, že je na fenku větší a mohutnější, a také to bylo pro její pohyb. Bohužel stále více je vidět, jak po úraze při běhu vytáčí přední nožku do strany. Proto jsme se rozhodli ji už více nevystavovat, i když se tááák ráda předvádí. :-)
Po skončení výstavy jsme se ještě zúčastnili semináře o standardu šeltií, který vedla právě výše zmiňovaná rozhodčí.
Přidávám pár fotografií z výstavy k Boně i Koře, autorkou (stejně jako snímku
na úvodní stránce) je Lucie Kučerová, děkujeme!

Dodala jsem také několik fotografií na stránku Doremi, měla jsem tam resty
z podzimu!
 
2. 4. 2012 Aktualizován seznam na stránkách setkání.

V soutěži TOP sheltie za rok 2011, kterou vyhlásil Český klub chovatelů sheltií, obsadila Bona mezi veterány 1.místo.

Přidán odkaz na fotografie z Kořina tréninku poslušnosti na místním cvičáku. Autorkou fotek je Denisa Smigová, děkujeme!

 
18. 3. 2012

Na včerejší schůzi Klubu chovatelů collií a sheltií byla Bona za rok 2011 vyhodnocena na 1. místě mezi veterány a dostala krásný pohár, který pro veterány věnovala Kateřina Pánková (chov. stanice Shetlandská hvězda). Děkujeme!
 

6. 3. 2012 Aktualizace na stránkách setkání.
 
23. 2. 2012

Je to tady! Konečně jsou na stránkách setkání zveřejněny propozice a přihlášky  na letošní ročník Víkendu se šeltičkou. :-)
 

8. 2. 2012

Na sobotní výstavu v Brně jsem měla nahlášenou jen Koru, ovšem naše psí holčička se rozhodla začít hárat, takže nakonec jsem do moravské metropole okouknout vystavované šeltie a povzbudit vystavující přátele jela sama bez psů.

Dnes dorazila pošta ze Slovenska, takže Bonuška je oficiálně potvrzený Slovenský veterán šampión. :-)

Protože už jsem dlouho nic nenafotila, na dnešní vycházce jsem pořídila aspoň pár fotek, které najdete pod tímto odkazem.
 

29. 1. 2012

Na včerejší výstavě v Trenčíně se nám povedlo s Bonou vyběhat už třetí V1
ve třídě veteránů, takže má naše "babička" splněno i na Slovenského veterán šampiona. :-) Kora také bojovala, bylo z toho opět druhé místo a další res. CAC
do sbírky. Posuzovala paní Božena Ovesná.

Přidáno pár krásných zimních fotografií k Doremi. Je vidět, že na Slovensku si
na rozdíl od nás sněhu opravdu užívají. ;-)
 

2011

22. 12. 2011

Fredíček byl vybrán (na základě vlastnictví certifikátu o složení canisterapeutické zkoušky a také samozřejmě velkou roli hrála jeho láska k lidem a k jídlu) jako reprezentant naší smečky při návštěvě školy v rámci vánočních besídek. Zjistila jsem, že mu nedělá žádný problém komunikace s mnoha hlučnými teenagery a ani
s unavenými pedagogy. :-) Taneček si už tradičně upravil podle sebe (i se zvukovým doprovodem). ;-)


Děkujeme všem, kteří nám zaslali vánoční či novoroční přáníčka. Moc si toho vážíme!

Všem kamarádům, známým, majitelům našich odchovů a samozřejmě i námi odchovaným šeltičkám přejeme pohodové prožití Vánoc
a hodně zdraví a úspěchů v novém roce 2012.

 

15. 12. 2011 Tentokrát aktualizace "Víkendovských stránek" s termínem dalšího ročníku.
 
20. 11. 2011

Včerejší den jsme strávili na mezinárodní výstavě v Nitře. Neuvěřitelné bylo čekání, na řadu v posuzování se šeltie dostaly až skoro ve tři hodiny odpoledne
a končilo se ve čtyři, kdy už z celé výstavy probíhaly jen závěrečné soutěže
ve vedlejším pavilonu, jinak nikde ani noha. :-) Kora ve třídě otevřené získala
od slovinské rozhodčí známku Výborná a k ní 2. místo a res. CAC. Bona byla
ve veteránech sama samotinká, a ačkoliv je nyní úplně "nahatá", dostala hodnocení Výborná a v závěrečných soutěžích (na které se tentokrát opravdu čekat nemuselo) se dostala do užšího výběru mezi nejhezčí veterány z celé výstavy.
 

24. 10. 2011

Minulý týden oslavila štěňátka z našeho vrhu D první narozeniny. Přejeme jim vše nejlepší, hodně zdraví a radosti do dalších let, stejně tak i jejich páníkům...

V sobotu jsme si s Veronikou a Evou vyjely na jižní Moravu, cílem byla naše oblíbená Pálava. Počasí nám přálo, psí i lidská posádka také dobře spolupracovala, takže vzniklo pár fotografií, dokumentujících atmosféru celého výletu. Najdete
je zde.
 

16. 10. 2011

Dnes jsme se zúčastnili zkoušek BH, které pořádal náš domovský kynologický klub.
S Korou jsme nastupovaly úplně jako první, takže se na našem výkonu podepsala určitá nervozita. Ale nakonec to holka zvládla a získala 55 bodů. Zato Bonuška
s Luckou si zkoušku opravdu "užívaly", ztratily jen pouhé 3 bodíky za pár drobností a výsledkem bylo krásných 57 bodů! Vzhledem k tomu, že má Bona
už více než 9,5 roku, to byl moc hezký výsledek. Díky, Lucko! :-)
Blahopřání od nás míří také všem dalším úspěšným účastníkům zkoušek. ;-)
 

4. 10. 2011 Přidávám odkaz na pár na našich fotografií z podzimních vycházek.

Kora splnila podmínky pro udělení titulu Klubový šampion Českého klubu chovatelů sheltií. :-)
 
17. 9. 2011 Tentokrát ryze fotografická aktualizace :-) Vložena nová úvodní fotka, dále snímky Kory, Bony a hlavně již dříve slíbené portréty a postojové záběry oslavence Freda, a to ze speciální výstavy v Chropyni. Autorkou všech těchto fotografií je Lucie Cvrkalová, děkujeme!

Vloženy i nové fotky Doremi. Je vidět, že si letošní prázdniny opravdu užívala. ;-)
 

11. 9. 2011 Dnes slaví náš černý ňoumík Fredy neuvěřitelné 8.narozeniny! Přejeme mu hodně zdraví a radosti ze života a můžete se těšit na jeho nové aktuální fotografie, které nám udělala Lucka. ;-)

Včera jsme strávili příjemný den na speciální výstavě v Chropyni. Posuzovala polská rozhodčí a ta tituly šetřila. Pro nás je velkým úspěchem Kořin CAC ze třídy otevřené, předvedla se totiž po minulých zkušenostech docela hezky a já jen doufám, že jí to vydrží... Bona se vystavovala se svou nejoblíbenější handlerkou Luckou a byla z toho známka V1 mezi veteránkami a pak následně Bonuška porazila i psa veterána a získala titul BOV .

Opožděně blahopřejeme Accordovi k titulu Krajský vítěz, který získal
na prázdninové krajské výstavě v Ostravě. :-)
 
28. 8. 2011 Na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi jsem Koru předváděla zase já. Nebylo
to ideální, ale nakonec to holka ustála a byla Výborná 4. z 9 dospělých fenek. :-) Bonuška byla ve třídě veteránů opět Výborná 1. a získala titul Nejlepší veterán plemene. Flip získal CAC ve třídě šampionů, a splnil tak podmínky pro udělení titulu Český grandšampion.
 
23. 8. 2011 Z nedělní výstavy v Bratislavě si Bona přivezla známku Výborná 1 a moc hezký posudek od maďarského rozhodčího. Koře se pan rozhodčí asi moc nelíbil, občas zase v kruhu stávkovala, ale v postoji se s Moničkou předvedla hezky a byla nakonec Výborná 2.
 
14. 8. 2011 Přidány fotografie Carusa ze zkoušek agility v Lysé nad Labem, kde skončil
na 2. a 3.místě. Moc blahopřejeme a ať se daří i dál!

Doplněno pár fotografií Disca, který má doma nového psího kamaráda. :-)

Po Credovi se narodila první štěňátka, a to dvě fenky a jeden pejsek v chovatelské stanici Chancy Remus. Kdo chce vidět trikolorní fenku Nšoči, která jako by z oka vypadla naší Koře, koukněte zde. :-)
 
26. 7. 2011 Jsme zpět doma z dovolené v Českém ráji! Samozřejmě vše důležité je zachyceno
v naší tradiční fotoreportáži, ale většinu fotografií jsem musela umístit do deseti alb na rajčeti.
 
13. 7. 2011 Přidáno pár fotek z Víkendu - v galerii u Freda a Kory, taky nové fotografie Doremi a Disca. Změněna úvodní fotografie, autorkou Fredova snímku je Lucie Kučerová - děkujeme!
 
6. 7. 2011 Vrátili jsme se z Malého Ratmírova, z téměř propršeného 3. Víkendu se šeltičkou.
Já (jako jedna z organizátorů) to celé vidím jinak než ostatní účastníci, takže jsem sice momentálně hodně unavená, ale na druhou stranu mě těší, že se lidi baví
a hlavně že se na naše setkání pravidelně vrací... Ovšem sama jsem nestihla vyzkoušet a potrénovat na setkání téměř nic. ;-) Úspěchem jsou v tom stresu
složené tři zkoušky z DD - Koře jsem trošku zkazila MD1, kde jí o 1 bod uteklo hodnocení na výbornou, tak aspoň ve F1 se to povedlo skoro na 100% (ztratily jsme jen 1 bodík). Fred si úspěšně proštěkal zkoušku HtM1, ale z plánované F1 nebylo nic, protože se už vůbec nesoustředil a jel si skladbu podle sebe. :-)
Více informací o celé akci najdete zde.
 
29. 6. 2011 Aktualizace na stránkách setkání.
 
25. 6. 2011 Na mezinárodní výstavě v Brně Kora nastoupila s novým handlerem :-) a ukázalo se, že toto je jediná cesta, jak se může pěkně předvést ( a to když jí to nekazím já).
Ve třídě otevřené mezi dalšími sedmi fenkami dnes získala známku Výborná 3,
za což moc děkuji Evě Vávrové, která Koru předvedla.

Přidány fotky Bolera, Caballera, Carusa a Disca. Děkujeme majitelům za snímky
 za péči o naše odchovance. :-)
 
18. 6. 2011 Přidávám odkaz na video z tréninku agility Doremi, je to moc šikovná fenečka.

My jsme dnes byli na klubové výstavě v Hradci Králové, Flip byl ve vítězích V3
a Bona ve veteránech V2 (za pěknou polskou fenkou, která později získala titul BOB). S Korou jsme téměř po roce vyrazili také, ale na našem vystoupení se podepsala delší výstavní pauza, negativní zážitky z výstav v loňském roce a i moje tréma. Posudek sám o sobě má Kora moc hezký, ale díky tomu, že nechtěla běhat
v kruhu (spíš prchala rychle z něj pryč) a nebylo možné posoudit objektivně pohyb, dostala zaslouženě známku VD4.
 
27. 5. 2011 Na stránkách setkání přidány propozice a přihlášky na zkoušky z dogdancingu - nepropásněte šanci složit zkoušky z DD na letošním Víkendu se šeltičkou!

Přidány nové fotky Bolera, Disca a Doremi.
 
13. 5. 2011 Na klubovou výstavu do Chropyně jsme nakonec jeli jen s Bonou, protože Korinka
si vybrala extra správný termín pro hárání, a tak bohužel musela zůstat doma... Bona se s Luckou (vzpomínka na staré dobré časy - foto) předvedla ve třídě veteránů a získala známku V1 a titul Nejlepší veterán plemene (BOV). To byla jedna z mála radostí, protože jinak bylo posuzování na této výstavě trochu... ehm... zvláštní.

Máme také nové fotky Creda (autorkou fotografií je Lucie Cvrkalová - děkujeme). Credo je uchovněný, podle vyšetření CEA Normal, MDR +/+ a první štěňátka po něm se za necelý měsíc narodí v jeho domovské chovatelské stanici z Větrného hrádku.
 
30. 4. 2011 Přidáno pár fotek Doremi z věku půl roku. Další fotky majitelů najdete zde.

Na našem rajčeti je umístěno pár nových alb z několika velikonočních vycházek.
 
17. 4. 2011 Sobotu jsem strávila na školní akci (tentokrát bez pejsků) v Moravskémkrasu (fotky), takže na vycházku se smečkou už pak nezbylo moc sil (pár záběrů).

Dnes jsme na našem domovském cvičišti s Korou složily zkoušku ZZO. Protože se spolu zatím spíš sehráváme, beru Kořin výkon (prospěla výborně) za skvělý úspěch
(i když jsem jí to občas trochu kazila). Poděkování patří Monice (za výbornou práci na Kořině poslušnosti během těch předcházejících 2 let) a taky všem účastníkům a organizátorům dnešních zkoušek, jelikož fajn atmosféra spolu
s krásným počasím udělaly své. Díky!
 
13. 4. 2011 Přidali jsme pár nových fotografií k našich odchovancům - Bolero (z vycházky), Disco (z víkendového pobytu) a Doremi (z výcviku poslušnosti). Majitelům
za fotky moc děkujeme!
 
31. 3. 2011 Aktualizace na stránkách setkání.
 
30. 3. 2011 Po čase pár novinek - Bonuška si k narozeninám nadělila "bezva" dárek - natažené kolenní vazy. Vylepšila si to mírně tím, že získala 2.místo mezi veterány v soutěži Pes roku (Klub collií a sheltií Praha) za rok 2010.

Přidávám několik fotografií Izzinky (Doremi) ve věku 5 měsíců, aby bylo jasné, jaká je to šikulka. :-)
 
16. 3. 2011 Naše Bonuška dnes slaví 9. narozeniny...  Letí to, připadá mi to jako včera, když jsme si malé, chlupaté a věčně hladové klubíčko přivezli z Kroměříže. :-)

Do galerie na rajčeti přidány fotky ze včerejšího pobytu na domečku a z následné vycházky.

A taky samozřejmě menší aktualizace na stránkách Víkendu se šeltičkou.
 
8. 3. 2011 Na stránkách setkání je nově aktualizovaný seznam s došlými platbami.

Blahopřejeme Orimu (Carusovi) a jeho mladé paničce ke splnění zkoušky MA1
na výbornou.

U nás na rajčeti je pár nových fotografií ze sobotní vycházky a taky ve starším albu záběry Kory z tréninku tance na našem cvičáku. :-) A taky přidávám pár fotek Doremi z konce února.
 

22. 2. 2011 Aktualizace  na stránkách setkání.

Přidala jsem nové fotky Doremi a pak ještě tři snímky Bolera (které jsem "našla" na FB). Díky majitelům, oba odchovanci vypadají moc spokojeně!
 
8. 2. 2011 Ze sobotní mezinárodní výstavy v Brně si Flip dovezl zase dalšího res. CACe, Bona získala známku Výborná a ocenění Nejlepší veterán.

Dodávám několik fotek Doremi z věku 3 - 3,5 měsíce.

A samozřejmě aktualizuji stránky setkání, kapacita se nám plní. :-)
 

1. 2. 2011 Aktualizovala jsem stránky setkání a sem přidávám zcela nové umělecké fotky našeho odchovance Bolera (Sama) se svou mladou paničkou. Krásné, děkujeme!
 
30. 1. 2011 Máme spoustu nových krásných fotek Disca, je vidět, že se má chlapec báječně, chodí k ovečkám, prohání páníky a taky se super zapracoval v trhání papírových kapesníčků... Vzhledem k tomu, že panička od Doremky (Izzi) zase v mailu poukazuje na to, že se malá s oblibou věnuje třídění špinavého prádla, soudím, že oba naši odchovanci jsou jistě přínosem pro své nové rodiny! :-)
 
22. 1. 2011 Nejhlavnější novinkou je, že jsme aktualizovali stránky setkání neboli Víkendu
se šeltičkou
, přímý odkaz bude vždy nahoře hned pod menu. Oficiálně tím startujeme nový ročník a zájemci se mohou hlásit již nyní!

Začala nám také nová výstavní sezóna, Flip ji zahájil res. CACem na národní výstavě v Olomouci.

A taky přidávám nové fotky Doremi a Disca z jejich domovů... Fotky jsem objevila na Rajčeti a na Facebooku, takže snad mi majitelé nebudou mít za zlé, že některé z nich dávám i sem. Prostě nám prcci zase o kus vyrostli. :-)
 
8. 1. 2011 Vždy nás doma potěší, když nám přijdou maily s novinkami o našich odchovaných štěňátkách a samozřejmě i nové fotky. Přidali jsme opět nové snímky u Doremi
i u Disca (u něj přidáváme i fotografie, které nám chodí jako moc hezké a příjemné MMSky).

Z minulých odchovů ještě dodáváme umělecké PF s naším Bonuskem. :-) Také moc děkujeme!
 

2010

28. 12. 2010 Přišly nám fotografie Doremi i Disca z nových domovů. Velké díky patří majitelům
za jejich zaslání, také za novinky o našich prccích (myslím, že oba pěkně ve svých rodinách divočí) a hlavně za péči a lásku, kterou jim noví páníčci věnují!

Dorazilo nám také moc hezké vánoční a zároveň novoroční přání od majitelů našeho Creda. Udělalo nám velkou radost, děkujeme! :-)
 
22. 12. 2010 Uteklo to jako voda, obě naše štěňátka již odcestovala do svých nových domovů. Doremi se zabydluje na Slovensku už od konce minulého týdne, Disco odjel k novým páníčkům dnes. Přejeme štěňátkům krásný a pohodový život a jejich majitelům jen samou radost s malými divochy. :-) Zcela netradičně přidávám sem fotku na rozloučenou, a sice Koru se synáčkem ze včerejších večerních her... Poslední fotografie štěňat u nás jsem také dodala do fotogalerie vrhu D na Rajčeti.

Na úvodní stránce je také změněna fotka. Stejný snímek jsme letos použili na naše novoročenky. Autorkou fotografie je Petra Malíková, ještě jednou moc díky!

Krásná přáníčka k Vánocům a novému roku nám přišla od majitelů našich odchovanců - Aurory a Carusa. Děkujeme!

Všem přátelům i známým přejeme krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí a úspěchů!
 

12. 12. 2010 Říkala jsem si, že udělám nějaké nové fotky našich štěňátek, ale to jsem netušila, že budou sebevražedně zkoušet skákat z pohovky nebo se tvářit zcela otráveně,
a to jsem kvůli nim oprášila i plyšového medvěda :-) Zbytek je zase zde.

Štěňátka chodí ven, poznala už sníh, vodu, bahno, trávu, Doremi se projevila jako velká sběratelka mechu a podobných záležitostí. Oba asistují v kuchyni při pečení cukroví a v nestřežených chvílích škubou, na co přijdou, a rvou se jako psi. ;-) Fred se jim vyhýbá velkým obloukem (nemá rád, když mu někdo rve chlupy a krade hračky), Bona občas v nějakém babičkovském záchvatu lehce jedno štěně opečuje a druhému ukáže rychle záda, takže se o veškerou (ovšem tvrdou) výchovu stará máma Kora...
 
8. 12. 2010 Štěnda jsou načipovaná a dnes měla i vyšetřená očka. Jsou oba samozřejmě CEA negativní a my jsme rádi, že i jejich máma Kora má ve 2,5 letech klinicky čisté oči.
 
5. 12. 2010 Štěňátkům už bude 7 týdnů, jsou oba naočkovaní, příští týden je ještě čeká čipování...
Dnes nás navštívila naše kamarádka Petra Malíková, přivezla pejskům bohatou mikulášskou nadílku a udělala štěňátkům nové fotky. Moc jí za obojí děkujeme!
Na stránku štěňat jsem přidala jen pár ilustračních záběrů - Disco sedí jako přibitý, je možné vidět, že se mezi záběry sotva hne (manekýn). Doremi opět stávkovala, nechce se bohužel fotit jako její fotogenická babička Bona, které
jako by z oka vypadla. Zbytek Petřiných fotografií jsem upravila a dala na Rajče
do samostatného alba - odkaz najdete zde.
 
28. 11. 2010 S mým foťáčkem stařečkem je to stále horší, a tak je pro mě stále těžší něco pořádně zachytit. Dnešní fotografie jsou umístěny opět na stránce štěňat
a taky zde. 
"Déčkům" už je skoro 6 týdnů, chvilku nepostojí, okupují už polovinu našeho bytu. Tento týden jsem na Rajče dala taky pár záběrů z jejich nočních her. :-)
 
21. 11. 2010 K příležitosti blížícího se pětitýdenního výročí vrhu D jsem se pokusila nově vyfotit  štěňátka. Ale přece jen už to jde hůř, protože chvíli nevydrží sedět
nebo stát a navíc se mi Doremi občas pověsí na popruh od foťáku. :-)
Na štěněcí stránku jsem dala oběma prckům jen po dvou snímcích, zbylé fotky
(jednotlivé i společné, ale bohužel ne moc kvalitní) jsou tradičně přidány tady.
 
13. 11. 2010 Přidány dnešní fotografie štěňat na jejich stránce, na Rajče dávám malou fotoreportáž z boje s plyšovou anakondou. Disco v této bitvě zvítězil, s trofejí
se ovšem nafotila Doremi. :-)
 
7. 11. 2010 Týden uběhl jako voda a štěňátkům už jsou skoro 3 týdny. Oba už mají očka
a pokouší se dělat první krůčky. Dostala už také svá jména.
Dodáno pár nových fotografií u štěňat i v galerii.
 
31. 10. 2010 Štěňátka mají 14 dní. Fenka už má očička, pejsek se na svět podívá už také brzy...
Momentálně dolaďujeme jména pro štěňátka, při příští aktualizaci se tu už zřejmě objeví.

Přidány nové fotky, a to jak na stránku štěňat, tak i do galerie.
 
28. 10. 2010 Vložila jsem do galerie včerejší fotografie ze života  štěňátek ve věku 10 dní. Rada pro ty, kterým se můj systém řazení fotek zdá být nepřehledný: Orientujte se prosím podle názvu fotky - za slovem fenka, pes, vrh D je vždy uveden věk (počet dní). Další fotografování plánujeme asi až  na neděli (pokud nepočítám momentky, kterým někdy opravdu nelze odolat). :-)
 
24. 10. 2010 Na stránku štěňat přidány dnešní fotky obou prcků z vrhu D. Více obrázků najdete u nás ve fotogalerii na Rajčeti.

Štěňátka po našem Flipovi se narodila v chovatelské stanici z Josefovské pevnosti.
 
21. 10. 2010 Štěňátka z vrhu "D" se narodila v pondělí 18. října. Přišla na svět o několik dní dříve, než jsme čekali, ale fence i pejskovi se daří dobře (díky usilovné péči maminky Kory).
 
15. 9. 2010 Kora čeká štěňátka! Na dnešním ultrazvukovém vyšetření se ukázalo, že jich bude přibližně 3-5. Předpokládaný termín porodu je kolem 21. října.

Flip na klubové výstavě v Chropyni získal titul res. CAC. Pokud  vše vyjde, jak má, štěňátka po Flipovi by se mohla narodit v chovatelské stanici z Josefovské pevnosti v druhé půlce října.
 
5. 9. 2010 Dnes Fred a Bona (a s nimi i Moniččina Lucky) složili v Brně zkoušku canisterapeutického psa. Opět to pro nás byla nezapomenutelná zkušenost. :-)
Kora mezitím hlídala domov, hlavně tedy kuchyni (protože má teď pořád hlad). Jestli je skutečně březí, se dozvíme cca za 14 dní na ultrazvukovém vyšetření.
 
21. 8. 2010 Máme nakryto...
 
15. 8. 2010 Dnešní den jsme měli původně strávit na krajské výstavě v Brně. Ovšem obě dámy se hned po příjezdu z dovolené daly do hárání, takže z výstavy bohužel sešlo.
Pro nás to ale znamená hlavně to, že se přiblížilo datum možného Kořina krytí. Zvážila jsem různé možnosti a nakonec jsem se rozhodla využít jedné z posledních šancí nakrýt kvalitním psem, který již brzy nebude v našem reálném dosahu.
Uvidíme, jak vše dopadne a zda se vůbec nějakých štěňátek dočkáme.
 
11. 8. 2010 Vrátili jsme se z letošní dovolené. Tentokrát jsme navštívili Krkonoše. Rozsáhlou fotoreportáž najdete zde.
Z Krkonoš (konkrétně ze Svorové hory) pochází i nová úvodní fotka, jejíž autorkou je Monika Urbanová. Děkujeme!
 
25. 7. 2010 Zajeli jsme si na otočku do Heroltic na postupové zkoušky z dogdancingu. Jelikož jsme zatím na žádných zkouškách tohoto typu nebyli, bylo to pro nás zajímavé
a v některých případech i poučné (prostě - chybami se člověk učí).
Fredy složil zkoušku MD1 (bohužel jsem mu já zavinila stržené body za špatně odhadnuté tempo chůze) a pak i DwD1. Veteránka Bona složila HtM1 (tam jí šly body dolů za štěkání) a  taky DwD1. Kora s Moničkou má také HtM1, zkouška DwD1 se jim nepovedla kvůli jedné chybně zvolené krokové sekvenci. Jinak Kora cvičila moc hezky... Škoda.
 
19. 7. 2010 Přidáno několik nových fotek z heroltického setkání u Kory a Fredíka, autorkami většiny z nich jsou Božena Hronová a Hana Zavřelová. Děkujeme!
Nová úvodní fotka - Kora při tanci (slalom) - pochází také od Boženky Hronové.

Dostali jsme i nové fotky Carusa při hře s frisbeem. Děkujeme za ně majitelům
a přejeme hodně úspěchů!

Na netu se objevily fotky Kristíny Hejdukové z červnového pasení - odkaz je zde.
 
7. 7. 2010 Vrátili jsme se z 2. Víkendu se šeltičkou, bližší informace o proběhlé akci najdete na stránkách setkání.
 
27. 6. 2010 Změnili jsme plány ohledně štěňat, přidáno několik nových fotek Kory do její fotogalerie.
 
20. 6. 2010 Sobotu jsme strávili v Brně na MVP. Skoro nahatá Kora se v mezitřídě umístila jako Výborná 3. a Bona byla Výborná 1, Nejlepší veterán. Nyní si dáme na nějakou dobu pauzu, potřebujeme si od výstav odpočinout.

Včera proběhla dogdancingová soutěž O nymburskou tlapku, kde v kategorii skupin vyhráli Caruso (Ori) spolu se svým šeltiím kamarádem Jamiem a svými paničkami. Moc a moc blahopřejeme a těšíme se z toho, že další Bonin potomek
je vidět v tanečních soutěžích.

Minulou neděli jsme poprvé vyrazili na trénink pasení, pořádaný Perlou z Polabí
ve Vysokém Újezdě. Byla to pro nás zajímavá zkušenost, protože (jak to tak bývá) naši psíci překvapili. Fred tím, že se celou dobu držel u mě, prostě můj závisláček,
a nepředvedl nic. Kora po počátečním úprku z místa činu mě nakonec potěšila nějakou tou snahou a zájmem o ovečky. A nejlepší ze všech byla naše veteránka Bona, u které jsem měla původně strach, aby nešla kačenkám po krku, ale nakonec to přežily všechny. :-) Poděkování patří organizátorům a také všem přítomným, bylo to příjemně strávené nedělní odpoledne. Našich pár fotografií je tady, ale už se těšíme na snímky mistrů fotografů. ;-)
 
11. 6. 2010 Náš odchovanec Caruso získal se svou mladou paničkou Dominikou na Junior Open v Jablonci nad Nisou 2.místo v juniorhandlingu. Přidali jsme několik fotografií z této akce na Oriho stránku, moc gratulujeme a přejeme další úspěchy!
 
6. 6. 2010 Včera jsme se zúčastnili Národní výstavy psů v Klatovech. Kora získala res. CAC
v mezitřídě a Bona byla ve třídě veteránů Výborná 2. Děkujeme za odvoz Evě
a Petrovi Vávrovým a zároveň jim ještě jednou moc blahopřejeme k Vilíkovu úspěchu - CAC, Národní vítěz a BOB.

V sobotu 29. května jsme měli malou ukázku tance na oslavě Dne dětí v blízkém Holštejně, také jsme si tam poté udělali malý výlet na nedalekou zříceninu hradu.
Pár fotografií najdete zde.
 
21. 5. 2010 Bonušce přišel z ČMKU diplom, který potvrzuje získaný titul Český veterán šampion. Máme velkou radost, protože to Bonka zvládla hned během prvních dvou měsíců po uplynutí svých 8 let. :-)
 
19. 5. 2010 Po několika letech jsme se znovu vydali na tradiční klubovou výstavu našeho klubu, pořádanou v Řepči u Tábora. Lákadlem jistě bylo posuzování paní Lambert z Anglie (chov. st. Blenmerrow). Flip se úspěšně předvedl ve třídě vítězů, kde získal v konkurenci dalších tří psů titul CAC. Kora dostala od paní rozhodčí hezký posudek, ale mezi dalšími sedmi fenkami v mezitřídě to měla těžké, také se nepředvedla ideálně a nakonec získala známku VD (což byla známka, kterou získala více než polovina vystavených šeltií, když nepočítám dorost a štěňata). Bonuška měla ve třídě veteránů tentokrát konkurenci (celkem se zúčastnilo 5 veteránek), o to více nás těší její vítězství a titul Nejlepší veterán. Jen mě trochu překvapil přístup paní rozhodčí k dalším, i o mnoho starším veteránkám a jejich přísné hodnocení ...
 
8. 5. 2010 Na klubové výstavě v Chropyni získala Kora v mezitřídě známku Výborná 2.
a k tomu res. CAC, Bonuška byla Výborná 1. a na závěr porazila svého úspěšného tatínka v boji o titul Nejlepší veterán. Jsme vděční všem, kteří nám pomohli se
na tuto výstavu a pak nazpět domů dostat. Díky!

Přinášíme i odkaz na fotografie z heroltické klubovky od Petry Malíkové. Najdete zde i pár snímků z naší taneční ukázky.
 

28. 4. 2010 Dodáno několik fotografií ze sobotních Budějovic ke Koře a Flipovi do galerie
+ jeden Kořin portrét na její osobní stránku. Autorkou fotografií je Monika Pelíšková (odkaz Moniččiny webové stránky zde). Děkujeme!

Taky jsem dodala Kořinu fotku z Heroltic, autorkou je Božena Hronová - díky!
 
25. 4. 2010 Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích byla pro nás úspěšná pouze z poloviny. Máme velkou radost z Flipova CACe ze třídy šampionů i z Bonuščina hodnocení V1, Nejlepší veterán. Mrzí nás neúspěch Kory, ale jak se říká, každý den slunce nesvítí... Budeme s ní dále trénovat, aby se opět dostala do své výstavní pohody a brzy zapomněla na negativní zkušenost z únorové nedělní výstavy v Brně.
 
18. 4. 2010 Včera proběhla v Herolticích u Tišnova Klubová výstava Českého klubu chovatelů šeltií. Na výstavu bylo přihlášeno 80 šeltiček, navíc se jich hodně účastnilo i Klubového mistrovství v agility. Měli jsme tu malou ukázku tance, posuzování bylo sice dlouhé, ale naštěstí celou akci doprovázelo nádherné slunečné počasí. Kora se umístila v mezitřídě jako Výborná 3. (z 9 fen), Flip byl Výborný 4. ve třídě vítězů a Bonuška se ocitla souhrou různých náhod opět v pracovní třídě (ale bylo to už zřejmě naposledy), kde získala (pravděpodobně) svůj poslední CAC.
 
11. 4. 2010 Máme za sebou náročný víkend.
V sobotu jsme s Veronikou vyrazili na Národní výstavu psů do Ostravy, kde šeltie posuzoval Ing. Leoš Jančík. Přihlášena byla jen Bona, a to poprvé do třídy veteránů. Po zhlédnutí posuzování šeltiček je podle mě pro Bonušku známka Výborná 1 a titul Nejlepší veterán velkým úspěchem.
V neděli nás čekaly na našem domovském cvičišti zkoušky ovladatelnosti. Monička s Korou bezvadně zvládly své první zkoušky - ZOP na známku Výborně.
Já s Fredíkem jsme se po pěti letech flákání odvážili na ZPU1 a nakonec jsme ji společně udělali. Sice to nebylo nic extra, ale vzhledem k jeho věku, zdravotním problémům a také k tomu, že už spolu moc necvičíme, to beru jako náš životní výkon.

 
27. 3. 2010 Monička s Korou měly malou ukázku tance na naší školní akci - Karnevalu dětí 1.stupně. Kora celou situaci (mraky hóóódně hlučných dětí a rodičů, kteří společně zaplnili veliký sál) ustála se ctí. ;-) Nějaké fotografie, doufám, doplním později. Zatím přidáno do Kořiny galerie jen pár březnových statických fotek.
 
16. 3. 2010 Bonuška dnes slaví již své 8. narozeniny. Všichni jí přejeme vše nejlepší, hlavně hodně zdraví....

Na stránkách setkání je průběžně aktualizován seznam přihlášených. Pokud máte zájem se šeltičkářského srazu také zúčastnit, příliš neotálejte, míst k zamluvení už moc nezbývá!
 
1. 3. 2010 Přidány tři fotografie Kory z únorové brněnské mezinárodní výstavy (děkujeme
za ně Petře Malíkové) a také doplněna informace u Kory - výsledek vyšetření
na MDR1 +/+.
 
26. 2. 2010 Na aktualizovaných stránkách setkání jsou již umístěny propozice a přihláška
na letošní ročník akce Víkend se šeltičkou.
 
17. 2. 2010 V chovatelské stanici Moravské srdce jsou volní dva krásní blue-merle pejsci, již nyní k odběru. Bližší informace najdete zde.
 
8. 2. 2010 Z obou mezinárodních výstav v Brně si Kora přivezla známku Výborná, v sobotu se na pořadí u paní rozhodčí Dany Fialové nedostala a  v neděli byla u p. Matějka třetí. Flip se vystavoval pouze v neděli a odvezl si již svůj tradiční res. CAC. :-)
 
24. 1. 2010 Letos se opět bude pořádat setkání šeltičkářů... Čeká nás ještě spousta vyřizování, ale prozatím alespoň termín najdete na stránkách setkání.

Flip měl dvě dámské návštěvy, podrobnosti najdete na této stránce.

Máme za sebou první letošní výstavu, tentokrát jsme podnikli dobrodružnou cestu do Trenčína. Nakonec z toho všeho byl Flipův i Kořin res. CAC a Kora získala navíc ještě res. CACIB.
 
3. 1. 2010 Přidali jsme fotky z předsilvestrovské vycházky s Petrou Malíkovou a Moničkou
na zamlženou Macochu.

Děkujeme za přání k Vánocům a k novému roku, které nám zaslali naši přátelé
a také majitelé námi odchovaných štěňat. Vložena přání od Bonuska Oriho (Carusa), abyste viděli, jak kluci vyrostli.

U naší kamarádky Veroniky Habrové v Kroměříži (chov.st. Moravské srdce) se narodila krásná trikolorní a blue-merle štěňátka. Více informací najdete tady.

Změnili jsme plány ohledně štěňat.
 


2009

 

22. 12. 2009 Přejeme všem přátelům, známým i pouhým návštěvníkům našich stránek příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví a štěstí!

Ve fotogalerii vznikla nová stránka, věnovaná naší kamarádce Lucky.

 
4. 12. 2009 V chovatelské stanici Od Koninky se narodila čtyři zlatá štěňátka po našem Flipovi. Bližší informace najdete u nás zde nebo přímo na webu chovatelské stanice.
 
25. 10. 2009 Ukončili jsme naši letošní výstavní sezónu mezinárodní výstavou v Českých Budějovicích. Kolie a šeltie nakonec posuzovala Mgr. Božena Ovesná a Flip od ní získal ve třídě šampionů známku Výborný 3. Kora se naposledy předvedla ve třídě mladých a skončila jako Výborná 4.
 
18. 10. 2009 Na Národní výstavě v Brně získala Kora ocenění Výborná 2 (ze 4 fen) a pejsek Credo z našeho chovu byl Výborný 4. Majitelům Creda blahopřejeme.

V chovatelské stanici Zlatý jantar mají ještě nezadaná zlatá a trikolorní štěňátka po našem Flipovi. Více informací najdete zde.
 

23. 9. 2009 Uplynulý víkend jsme strávili v Horních Věstonicích, bylo krásné počasí, bezvadně jsme si to užili. Stručnou fotoreportáž najdete zde.

Na netu jsme našli krásné fotky z našeho tanečního vystoupení z pardubické klubovky. Autorkami jsou Božena Hronová a Petra Malíková. Děkujeme!

Po Flipovi  jsou narozená štěňátka v chovatelské stanici Zlatý jantar a taky nakryl fenku Connie Kiss Lenfir, takže budeme držet pěsti, aby vše dobře dopadlo.

A důležitá informace - v nedávné době jsem převzala své stránky od Lucky, mého věrného webmastera. Moc bych jí chtěla touto cestou poděkovat za jejich vytvoření  i několikaletou správu, také za cenné rady pro další aktualizace. Lucko, díky...
 

16. 9. 2009 Za uplynulé období jsme stihli následující:

V sobotu 15. srpna jsme byli s Veronikou a Flipem v Bratislavě na MVP, Flip zde získal svůj první slovenský CAC a k němu přidal res. CACIB.

29. srpna se Kora předvedla na MVP v Mladé Boleslavi, kde ve třídě mladých v konkurenci dalších tří fenek nakonec obdržela známku  Výborná 1 a k tomu i titul CAJC.

V neděli 30. srpna jsme s Fredem ušmludlili zkoušku BH, a to doslova, protože černý frajer náhle po x letech cvičení zapomněl, co znamená povel sedni. ;-)

Na začátku září nás čekala klubová výstava v Pardubicích, kde jsme předvedli malou ukázku tance se psem ve složení Eva Vávrová + Vilík, Pavlína Vávrová + Kimča, Monička + Kora a já s Bonuškou. Z posuzování v kruzích stojí za zmínku Flip – V3 ve třídě vítězů, Bona V1, CAC v pracovní třídě. Náš odchovanec Caruso se stal se svou malou paničkou Dominikou vítězem soutěže Dítě a pes. Kora ve třídě mladých tentokrát dostala známku VD, prostě černý prcek bez chlupů neměl u této paní rozhodčí v zářivě zlaté a modré konkurenci šanci.... V Pardubicích potom také Kora prošla bonitací s hodnocením chovná.

12. září na speciální výstavě v Chropyni uspěl pejsek z našeho chovu – Credo po vítězství ve třídě mladých získal titul CAJC, také byl v Chropyni úspěšně zbonitován. Majitelům blahopřejeme!

A ještě zpětně - v opojení z prázdnin jsem úplně zapomněla napsat, že jsme v sobotu 11. července dělali ukázku tance na dobročinném Renčině bazaru. Tancoval Fredík i Bonuška. Několik fotek najdete na stránkách nadačního fondu Veronika - http://www.nfveronika.cz/bazar.html.
 

11. 8. 2009 V sobotu 18. července jsme se zúčastnily neoficiální soutěže v tanci se psem ve Zbraslavi u Brna. Monička soutěžila v jednotlivcích poprvé s Korou a vybojovaly spolu 1. místo mezi začátečníky - "neborderkami". Ve skupinách jsme byly s Bonou a Lucky druhé, tentokrát nám nepřály okolnosti - malý prostor, špatná akustika, Bonino štěkání a Luckynino hárání ... Tak snad někdy jindy.

Poslední týden v červenci jsme strávily s Veronikou a Moničkou na psí dovolené v Beskydech. Reportáž s fotkami najdete ZDE.

Flip má nové dětičky, tentokrát v chovatelské stanici Lenfir, a taky dosáhl titulu Klubový šampion.

Pokud máte zájem o DVD ze setkání v Podmitrově, koukněte SEM.
 

2. 7. 2009 V pátek 29.5. měla svou taneční premiéru naše Korinka. S Moničkou předvedly ukázku tance se psem na Výstavě psích miláčků v Boskovicích a moc jim to spolu slušelo. Více zde.

Na klubové výstavě v Chropyni 6.6. získal Flip ve třídě vítězů V2, res. CAC a náš odchovanec Credo byl ve tř. mladých V2. Majitelům blahopřejeme!

V Brně na mezinárodní výstavě se Flip umístil na 2. místě ve třídě otevřené a získal r.CAC, Korinka se vystavila s Veronikou a v konkurenci 6 dalších fen spolu vybojovaly známku Výborná 2.

Flip má už oficiálně přiznán titul Šampion ČR!

Máme za sebou setkání šeltičkářů v Podmitrově, více na stránkách setkání.
 

13. 5. 2009 Na mezinárodní výstavě v Praze Flip ziskem CACe splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion. Jako bonus k této radostné novince si vyběhal s Veronikou i svého prvního CACIBa a poté i BOBa J

Kora se poprvé vystavovala s Moničkou a získaly spolu ve třídě mladých známku Výborná 4 J

11. 5. 2009 nakryl Flip zlatou fenku Aneli Gold Lenfir, více informací naleznete zde. V chovatelské stanici Vrabčí hnízdo mají dvě štěnda po Flipovi, obě geneticky čistá na CEA. Pejsek je ještě volný.

Také máme z Genomie potvrzeno vyšetření očí na CEA u Flipa s výsledkem gen. čistý.

Vy, co se chystáte na Víkend se šeltičkou, sledujte prosím pravidelně stránky tohoto setkání, objevují se zde různé novinky, tak ať nepropásnete nějaký termín!
 

28. 4. 2009 V neděli 19. 4. 2009 jsme byli na klubové výstavě v Brně. Flip získal ve třídě vítězů V2, res.CAC, Bonuška s Luckou v pracovní třídě vybojovala V1, CAC. Naše malá "Céčka" (Kora a odchovanec Ori) dostala shodně VD. V závěrečných soutěžích vybojovala Markéta s Orim 1. místo v soutěži Dítě a pes a Boninka se stala už posedmé nejkrásnější pracovní šeltií. Na stránce výstav je dodáno pár fotek z této akce, autorkou fotografií je Kristína Hejduková, děkujeme!

Taky bychom chtěli poděkovat za dvě nové fotky Chica (Corada), které nám o Velikonocích zaslali jeho majitelé.
 

2. 4. 2009 Na MVP v Brně 8. 2. 2009 se v dorostu poprvé vystavoval náš odchovanec Credo, který získal známku VN1, Korinka byla opět VN2.

Flipís má další dětičky, první várka jich je u něj "doma", tzn. v chov. st. Moravské srdce, druhá v chov. st. Vrabčí hnízdo.
 

2. 2. 2009 Dorazily nám výsledky z Liběchova, Flipík dopadl móóóc dobře, je geneticky čistý na CEA, máme obrovskou radost! Holky (Bonuška s Kordulou) potvrdily mé očekávání, jsou obě přenašečky CEA.

Klub chovatelů collií a sheltií Praha pořádá v červnu víkendové setkání šeltičkářů - více zde: www.soloriens-shelties.com/setkani.
 

14. 1. 2009 Na NVP v Olomouci si Flip vybojoval dalšího CACe a naše malá Korinka se poprvé předvedla ve třídě dorostu, kde získala v konkurenci dalších čtyř (podstatně starších fenek) známku VN2.

Flip nakryl fenku Julii ze Shetlandů, štěňátka by se měla narodit koncem února v chov. st. Vrabčí hnízdo (www.vrabci-hnizdo.cz). Také Flip obdržel výsledky z vyšetření na MDR a je +/+, tedy geneticky čistý. J

Dodány nové fotky Oriho (Carusa) a Chicca (Corada), moc za ně novým majitelům děkujeme!
 

6. 1. 2009

V chovatelské stanici Hedvábný sen mají stále volná některá štěňátka. Jejich matkou je Orchidea Black Hedvábný sen a otcem Navigátor Hedvábný sen. Více na webu www.sweb.cz/hedvabnysen.

Štěňátka očekává naše spřátelená chovatelská stanice Moravské srdce. Nakrytá je trikolorní fenka Xiphanny Moravské srdce naším společným zlatým pejskem JCh. Flippiem ze Skalním vyhlídky. Více na webu www.moravskesrdce.wz.cz.

2008

5. 11. 2008

Novinek u nás moc není – Flipovi s Luckou se dařilo 18. 10. 2008 na NVP v Brně a získali tam CAC, titul Národního vítěze a pak i BOB. Taky už se stal Flip tatínkem, zlatá dceruška Amálka se mu narodila v chov. stanici z Duhového kopce. Začátkem listopadu se také narodila štěňátka v chov. stanici Pístovický rybník, bylo jich celkem 8, ale některá štěnda jsou při tak velkém počtu dost drobná, takže uvidíme, jak to nakonec dopadne.

galerii je přidáno několik fotografií Bonušky s Fredíkem, jak byli se mnou a dalšími přáteli a šeltičkami z Vyškova  blahopřát Lucce na její svatbě, také je tu pár nových fotek na stránkách štěňátek z vrhu C.

No a já jsem se chystala na zkoušky s Fredíkem, ale zlomila jsem si bohužel nohu, tak zkoušky musí počkat J

   
7. 10. 2008 V sobotu 13. 9. 2008 jsme s Bonuškou po delší době tancovaly, tentokrát ve skupině s Lucky na soutěži v Ráječku – výsledek zde.
   
11. 9. 2008

Přidány fotky Accorda ze závodů agility (dařilo se mu, blahopřejeme ke 2. místu ve zkoušce SA2) a taky fotky Corada a jednu zbrusu novou fotku Carusa z jejich nových domovů.
Kluci se nám pomalu rozeběhli do světa, určitě budeme průběžně přidávat jejich nové fotky a informace od nových majitelů.
Holčička Korinka zůstává prozatím doma a my si počkáme, co z ní vyroste
J

V sobotu 6.9.2008 jsme jeli udělat malou ukázku tance na klubovku šeltií do Pardubic a jsme rádi, že to nakonec dopadlo přijatelně dobře i přes mírné nepřesnosti v organizaci, dlouhé čekání a veliké teplo. Pěkné fotky máme od Dominiky Poláčkové, pár jich je zde.

   
25. 8. 2008 Nové fotky štěňat ze sedmi týdnů.
   
11. 8. 2008 Naše první pokusy o fotky štěňat v postoji.
   
6. 8. 2008 Mrkněte na nové fotky štěňátek - je doplněno pár momentek.
   
3. 8. 2008

Nové fotky štěňátek z vrhu C.

   
18. 7. 2008

Štěňátka už mají jména a také jsou doplněny jejich nové fotky J

V sobotu 28.6.2008 získal Flip na MVP v Brně CAC a res.CACIB, velká gratulace, Veroniko J

   
4. 7. 2008 Štěňátka už jsou na světě J
   
27. 6. 2008

S Fredíkem a s Mončou a Lucky jsme si v neděli vytancovali 1. místo v kategorii skupin, a to v dopolední soutěži pro začátečníky i na odpoledním MR. Bližší informace zde.

Fredík má v galerii nové fotky (děkujeme Romanu Máchovi).

   
14. 5. 2008 Accord si už vyběhal SA2! Moc Dance gratulujeme a přejeme, ať se daří i dál J

Na začátku měsíce května jsme si udělali výlet do Německa, kde Bonuška podlehla kouzlu jednoho úžasného fešáka ... Bližší informace najdete na stránce štěňátka. Za uskutečnění této cesty moc děkujeme Lucce a Martinovi J

   
21. 4. 2008

Přidány výsledky výstav – na klubové výstavě v Brně (5.4.) Flippie i Bona V1, CAC a  na NVP v Ostravě (12.4.) Bolero v mladých VD4  a Flipík zabodoval na 100% - V1, CAC, NV a dokonce BOB !!!
Doplněny fotky Auřičky, Accorda a Bolera, nové odkazy.

   
13. 2. 2008 Na MVP v Brně 9.2.2008 byl Flippie V1, CAJC (popáté) ve třídě mladých + navíc úspěšně prošel bonitací. Nahatá Bonuška J  s Luckou vybojovaly V3 ve třídě otevřené.
   
6. 1. 2008 Doplněny nové fotky Bonuse a Bolera, přidána informace o plánovaných štěňátkách a také nabídka Accorda jako možného krycího psa.
2007
 

4. 12. 2007 Aura už našla nový domov u fajn lidiček. V budoucnu ji budete moct potkávat v Praze, a pokud vše dobře dopadne, možná taky při agility závodech. J
   
21. 11. 2007 Příroda je mnohdy krutá a tentokrát si s námi opět zahrála ... Auřička má bohužel stejný problém jako Fredík, má položené vrchní špičáky. A protože naším hlavním cílem byly výstavy a chov, rozhodli jsme se po dlouhé úvaze ji nabídnout novým majitelům, kteří s ní budou určitě spokojeni, a to jako se sportujícím kamarádem, tak i jako s mazlíkem a miláčkem rodiny. Bližší informace zde a také na soloriens@seznam.cz.
   
18. 10. 2007 Dodány výsledky z výstav - Praha-Krč, Brno, Pardubice a České Budějovice. Máme velikou radost z Flipa, který získal už 4x CAJC a splnil podmínky pro udělení titulu Juniorchampion ČR. Bonuška v Pardubicích přidala další CAC, tentokrát od finské rozhodčí, a stala se opět (už popáté!) Nejhezčí pracovní sheltií. Na výroční schůzi Klubu chovatelů collií a sheltií dostala nádherný pohár za titul Klubového šampiona práce. J
   
6. 9. 2007 Naše webové stránky byly přesunuty na novou internetovou adresu:
www.soloriens-shelties.com
J
   
22. 8. 2007 V srpnu jsme si užili s Luckou a Veronikou bezvadné čtyři dny na dovolené v Adršpachu a jeho okolí. Lucka nám udělala suprovou fotoreportáž, tak se koukněte ZDE.
   
5. 8. 2007 Po delší době pár novinek ...  V červenci jsme strávili příjemný týden na táboře Léto s Lassie v Lounech, fotky budou dodány časem, takže mějte strpení. ;-) No a už před dvěma týdny se naše smečka rozrostla o dalšího černocha :-) Informace o Auře najdete v rubrice Feny.
   
11. 6. 2007 Dodány aktuální fotky Bonuse a Bolera (Sama).
   
10. 6. 2007 Dne 26.5. se Flippie zúčastnil jeho první výstavy, která se konala v Chropyni u Kroměříže. Zde získal známku Velmi nadějný 1. Pár nových fotografií z výstavy najdete v jeho fotogalerii.
   
16. 5. 2007 Na stránky Bolera a Bonuse vloženo pár fotek z jejich nových domovů. Moc děkujeme za jejich zaslání.
   
3. 5. 2007 Bony splnila podmínky Českého klubu chovatelů sheltií pro udělení titulu
Klubový šampion.
   
24. 4. 2007 O víkendu jsme vyrazili na dva výlety, fotky z nich najdete ve fotogalerii "Výlety".
   
22. 4. 2007 Po delší době pár novinek: dodány nové fotky Flipa a poslední společné fotky Bonuse a Bolera, protože oba kluci už mají své nové domovy.
Na NVP v Ostravě získala Bony další CAC.
Kromě toho, že je to královna našich srdcí, může se nyní Bonuška jako první šeltie v České republice pyšnit titulem Klubový šampion práce.
   
4. 4. 2007 Speciální výstava sheltií v Brně (1.4.2007) - Bonuška V1, CAC a opět (už počtvrté) Nejhezčí pracovní šeltie (fena), Aurora Sol Oriens V4 (z 10fen) a Accord Sol Oriens VD. Aky byl také při této výstavě uchovněn. K výsledkům z výstavy                  i k bonitaci blahopřejeme! :-)
Dodány nové fotky
Bolera a Bonuse z vycházky do zámeckého parku.
   
28. 3. 2007 Na nových fotkách uvidíte, jak roste Bonus i Bolero.
   
20. 3. 2007 Opět byly doplněny další fotky Bolera a Bonuse.
   
14. 3. 2007 Vloženy nové fotky Bolera a Bonuse na jejich osobní stránky.
   
6. 3. 2007 Vytvořeny osobní stránky pro Bolera a Bonuse a vloženy jejich nové fotky.
   
27. 2. 2007 Vloženy nové fotky Bolera a Bonuse v rubrice štěňátka.
   
20. 2. 2007 V neděli 18.2. se Bonušce narodili dva pejsci - jeden trikolorní a jeden skoro trikolorní J ... prostě hodně tmavý bluemerláček. Asi mi chtěla Bonka udělat radost. Ví, že černá je moje oblíbená barva. J Více v rubrice štěňátka.
Dále byly přidány nové fotky Flippieho.
   
31. 1. 2007 S Veronikou Habrovou a Luckou Malíkovou jsme se staly spolumajitelkami zlatého pejska jménem Flippie ze Skalní vyhlídky. Flip bydlí u Veroniky v Kroměříži, ale i my vás budeme průběžně informovat o všem důležitém z jeho života.
   
15. 1. 2007 Bonuška je březí, více v rubrice štěňátka.
Accord byl na NVP v Olomouci v mezitřídě V3, gratulujeme
J 

13. 9. 2003

Spuštění našich www stránek
   

 

NAVRCHOLU.cz